Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba

Pēc ātruma kontroles maratona deviņiem šoferiem jāatņem tiesības (2)

Ātruma rekords - 177 km/h
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ceļu policijas ekipāža patruļas laikā
Ceļu policijas ekipāža patruļas laikā Foto: LETA

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā likumsargi kopumā pieķēruši 635 ātrumpārkāpējus, kas ir gandrīz tikpat daudz, kā pērn - 636. Lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāds ārzemnieks aiztraucies ar 177 kilometriem stundā. Savukārt deviņiem pārkāpējiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu paredzēta tiesību atņemšana.

No rīta jau ziņojām, ka Latvijā kopumā bija pieķerti 576 ātrumpārkāpēji, taču, apkopojot visus ātruma kontroles maratona rezultātus, jāteic, ka statistika ir vēl neapmierinošāka. Kopumā 24 ātruma kontroles maratona stundās fiksēti 635 ātrumpārkāpumi, kas ir tikai par vienu mazāk kā pērn, kad bija fiksēti 636 pārkāpēji. Tas diemžēl norāda, ka pat neskatoties uz to, ka tika plaši izziņota informācija par pastiprinātu ātruma kontroli, autovadītāju attieksme pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošību joprojām nav mainījusies.

Šoreiz lielākie ātrumpārkāpēji bijuši tieši ārzemnieki, lai gan arī Latvijas autovadītāji izcēlušies ar pārgalvību un braukuši tā, it kā par to kāds apbalvotu ar zelta medaļu.

Piemēram, likumsargi vakar fiksējuši arī tādus pārkāpējus, kuri atzinās, ka zinājuši par ātruma kontroli, bet apzināti pārkāpuši ātrumu ar mērķi sacensties.

Lielākais pārkāpums fiksēts Kurzemes reģionā, kur kāda BMW markas automašīna Ventspils novadā, Jūrkalnes pagastā, virzienā uz Jūrkalni, ap pulksten 11.00 aiztraucās garām trafarētajai policijas automašīnai ar 177 kilometriem stundā. Atļautais braukšanas ātrums šajā ceļa posmā ir 90 kilometri stundā. Apturot automašīnu, noskaidrots, ka pie stūres sēdies kāds 1986.gadā dzimis ārzemnieks, turklāt viņš braucis ar nomas mašīnu.

Neskatoties uz to, ka uz Latvijas ceļiem ir ceļa zīmes, kas norāda atļauto braukšanas ātrumu, ārzemnieks, kurš traucās ar 177 km/h, policistiem skaidrojis, ka tik lielu ātrumu izvēlējies, jo uzskatījis, ka Latvijā tā drīkst braukt.

Bet pulksten 10.33 Jelgavas novadā, Platones pagastā, uz autoceļa Rīga - Jelgava (A8) Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksēja kādu VW markas automašīnu, kura atļauto braukšanas ātrumu pārsniegusi gandrīz divas reizes. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, šis spēkrats pabraucis garām policijas mašīnai ar 173 kilometriem stundā. Pie šī transportlīdzekļa stūres sēdies kāds 1979.gadā dzimis Ukrainas pilsonis.

Par šo pārkāpumu pārgalvīgajam šoferim nāksies šķirties no vadītāja apliecības uz sešiem mēnešiem, kā arī samaksāt sodu 360 eiro apmērā.

Savukārt kāds 1993.gadā dzimis autovadītājs ar “Audi” markas automašīnu Vidzemes reģionā apdzina trafarēto policijas automašīnu, ātrumam sasniedzot 120 kilometrus stundā. Vaicājot, kādēļ pārsniedzis ātrumu, vadītājs likumsargiem stāstījis, ka nav pamanījis, ka viņam pa priekšu brauc trafarētā policijas automašīna.

Jāpiebilst, ka 24 stundās likumsargi fiksējuši deviņus autovadītājus, kuriem pārsniegtā ātruma dēļ uz noteiktu laiku ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Vakar no pulksten 6.00 rītā kopumā 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, vienlaicīgi tiks rīkots 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons. Šādas akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Lai gan 24 stundu ātruma kontroles maratons ir noslēdzies, tas nebūt nenozīmē, ka arī satiksmes uzraudzība apstājas. Valsts policija atgādina - atļautais braukšanas ātrums, kā arī citas ceļu satiksmes noteikumu prasības jāievēro ne tikai ātruma kontroles maratona laikā, bet arī ikdienā.

Uz augšu