Viņš piebilda, ka tehniskie trūkumi un kritiskais budžets nav bijis šķērslis uzrādīt izcilus rādītājus gan pērn, gan šī gada pirmajos trīs mēnešos, tomēr kopš aizvadītā gada pēdējām dienām visas pazīmes liecina, ka televīzijai tiek uzbrukts.
"Mums nepārtraukti jāatvaira acīmredzami mēģinājumi vājināt LTV pozīcijas. Patlaban ir sajūta, ka Latvijas Televīzija ir palikta zem sitiena - politiķu diskusijās izskan tādi žurnālistikas neatkarību graujoši apzīmējumi kā "pozitīvās ziņas", gan NEPLP attieksme, gan jaunā valdes priekšsēdētāja publiskie izteikumi rada jautājumus," uzskata Priede.
Priedes ieskatā būtiski ir apzināties, ka sabiedriskajiem medijiem kopumā nav iespējas meklēt aizstāvību, vienlaikus neraisot šaubas vai pārmetumus par trešo pušu ieinteresētību. Šo situāciju kritisku padara politiķu izteikumi par vēlamajām izmaiņām saturā. "Brīdī, kad tiek apšaubīta LTV Ziņu dienesta profesionalitāte, kad ne vien citu mediju profesionāļi, bet arī LTV darbinieki ir pilnīgā neizpratnē par padomes pieņemto lēmumu, un daļa darbinieku ir publiski pauduši apņēmību pamest darbu LTV gadījumā, ja tiks atlaists Gundars Rēders, par šīm lietām ir jārunā skaļi," uzskata Priede.
Latvijas Radio intervijā uzdotais jautājums par to, kā Gielam būs sadarboties ar kolektīvu, kas viņam pašlaik neuzticas, ir ļoti aktuāls, un viņa paša publiskie izteikumi nav veicinājuši uzticību, pauda Priede.
"Kolektīvā sastrādāties būs iespējams, ja viens otram varēsim uzticēties un mūs vienos kopīgas vērtības un kopīgs redzējums par LTV attīstību," norādīja Priede, piebilstot, ka "tomēr ir skaidrs, ka kritiski svarīgs jaunās valdes uzdevums ir visu darbinieku uzticības nopelnīšana".