Viena no jaunākajām tendencēm ir spēļu straumēšana. Tieši tāpēc “Google” izziņoja par jauna servisa “Stadia” darbības sākšanu. Tas ļaus spēlētājiem ierakstīt spēļu fragmentus un pēc tam ar “Google” servisa palīdzību veidot videomateriālus, kurus iekļaut savā straumēšanā.
Pagaidām nav zināms, cik izmaksās šis “Google” pakalpojums, kādas funkcijas tas piedāvās un kādas spēles tas atbalstīs. Zināms vien tas, ka kompānijas pārstāvji pauduši cerību, ka “Stadia” nepiedzīvos cita straumēšanas pakalpojuma “OnLive” likteni. Tas tirgū ienāca 2010. gadā un ļāva geimeriem straumēt tā laika populārākās videospēles. Neraugoties uz ambicioziem plāniem, ”OnLive” neizdevās uzkrāt pietiekamu klientu bāzi, tāpēc 2015. gadā tika slēgts.
Tikām “Apple” izziņojusi, ka spēļu cienītājiem tiks radīts pakalpojums “Apple Arcade”, ko citi jau paguvuši nodēvēt par “spēļu Netflix”. Tie, kas būs abonējuši pakalpojumu, varēs spēlēt un straumēt vairāk nekā 100 spēles, kuras atbalsta “Apple”. Tāpat “Apple” norāda, ka spēlētājiem nebūs jāmaksā par papildu iespējām spēlēs, kā tas notiek lielā daļā mobilo spēļu, kur spēlētājam par, piemēram, papildu dzīvībām ir jāmaksā ar reālu naudu.
Vēl jāpiemin “Fortnite” - spēle, kas kļuvusi par īstu “kases grāvēju” datorspēļu industrijā. Tiesa, par to sākotnēji nav jāmaksā. Vairāki miljoni cilvēku iecienījuši “Battle Royal” režīmu, kurā tiešsaistē 100 spēlētāji cīnās viens pret otru par ieročiem, bruņojumu un resursiem. Uzvarētājs ir spēlētājs, kurš spēlē paliek pēdējais. “Epic Games”, kas veidojusi “Fortnite”, norāda, ka galvenā spēles panākumu atslēga ir tā, ka to ir iespējams spēlēt uz jebkādas platformas – gan viedtālrunī, gan datorā.