Visbeidzot pastāv arī finanšu arguments. Jau pieminētajā Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē to izteica JKP deputāts Gatis Eglītis. Pēc viņa domām, tā
nauda, ko iniciatīvas apstiprinājuma gadījumā neiegūtu valsts budžets, paliktu iedzīvotājiem, kas tādējādi sekmētu patēriņu.
Gan nozare, gan valsts pārvalde norāda, ka azartspēļu zāļu slēgšanas gadījumā visā valsts teritorijā, izņemot luksusa klases viesnīcas, valsts budžets zaudētu ievērojamus līdzekļus.
Finanšu ministrija aplēsusi, ka valsts budžetam varētu iet secen 36,6 miljoni eiro, ja rēķina neiegūtos azartspēļu nodokļa ieņēmumus. Papildus budžetā neienāktu nauda no citiem ar azartspēļu biznesu saistītiem nodokļiem, tajā skaitā no darbaspēka nodokļiem.
Nākamais būtiskākais pretarguments ir tas, ka, slēdzot spēļu zāles gan Rīgas, gan visas Latvijas teritorijā, tās aizietu pagrīdē un valsts budžets zaudētu naudu, savukārt spēļu atkarības problēmu šādā veidā neizdotos atrisināt. Uz to norādīja Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietniece nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas lietās Jana Salmiņa.
Viņai piekrīt arī Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas vadītāja Signe Birne. Kā Birne paziņoja aģentūrai LETA marta beigās, lēmumu slēgt visas spēļu zāles Rīgas teritorijā viņa uzskata par politisku.
"Tagad azartspēles ir pieejamas arī internetā, it īpaši nelegālās. Mēs strādājam, lai iedzīvotāji neveicinātu ēnu ekonomiku un neatbalstītu nelicencētās azartspēles, bet diemžēl vairums cilvēku tās atradīs.
Viss, kas ir aizliegts, ir "saldais auglis", un vienmēr būs kāds, kas izvēlēsies turpināt spēlēt azartspēles - arī nelegālajā vidē," pauda Birne.