Situāciju sarežģīja arī katedrāles augstums, jo augstumā liesmu izplatību veicināja lielākais skābekļa daudzums, bet ugunsdzēsējiem bija sarežģīti operatīvi piekļūt ugunsgrēka epicentram.
Ugunsgrēka dzēšana no gaisa arī tika noraidīta kā mazefektīva.
Savu “eksperta” viedokli ugunsdzēsības jautājumos pirmdien nekautrējās paust arī ASV prezidents Donalds Tramps, kurš tviterī izteicās, ka liesmas vislabāk būtu dzēst no gaisa.
Tomēr Ņujorkas Džona Džeja Krimināltiesību koledžas eksperts ugunsgrēku jautājumos Glens Korbets uzsver, ka dzēšana no gaisa šajā gadījumā nebūtu darbojusies.
Neviens pilots lidmašīnā, kas pārvietojas ar vairāku simtu kilometru stundā lielu ātrumu, nespētu uzliet ūdens kravu precīzi nepieciešamajā vietā.
Arī helikopteru izmantošana šajā gadījumā būtu problemātiska, jo ar helikopteru nav iespējams lidot karstā gaisā - tas ir pārāk retināts.
Tikmēr Francijas Civilās aizsardzības aģentūra uzsver, ka lielas ūdens masas uzgāšana ugunsgrēka vietai varētu izraisīt Parīzes Dievmātes katedrāles sagrūšanu un nodarīt postījumus arī blakusesošajām ēkām.
Tomēr, neskatoties uz milzīgajiem izaicinājumiem, ugunsdzēsējiem izdevās izglābt vērā ņemamu katedrāles daļu.
“Fakts, ka viņiem izdevās ierobežot liesmu izplatību un glābt lielu daļu ēkas, ieskaitot abus ēkas galvenos torņus, ir iespaidīgs sasniegums,” uzskata Feivrs.
“Es domāju, ka ikviens ugunsdzēsējs, kam jūs jautāsiet, teiks, ka šis bija nozīmīgs ugunsdzēsības notikums un tajā iesaistītie ugunsdzēsēji ir pelnījuši milzīgu atzinību,” viņš piebilda.
Kā pirmdien pavēstīja Parīzes ugunsdzēsības dienests, ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar veiktajiem renovācijas darbiem.