Tikmēr Kims apsveica Putinu uzvaru pagājušā gada vēlēšanās, kuru rezultātā Putins Krievijas prezidenta amatā palika uz vēl sešiem gadiem. Vēlēšanas tika kritizētas par reālas opozīcijas neesamību un daudzajiem vēlēšanu iecirkņos novērotajiem pārkāpumiem.
Kims piebilda, ka tikšanās laikā notikšot viedokļu apmaiņa par situāciju Korejas pussalā.
Tikšanās notika augstskolas ēkā Vladivostokā.
Kims uz tikšanās vietu ieradās limuzīnā. Kims un Putins sarokojās un iegāja ēkā, kur Putins iepazīstināja Kimu ar vairākām Krievijas amatpersonām.
Kims un Putins tiekas pirmoreiz. Samits notiek Vladivostokā, kas atrodas netālu no Ķīnas un Ziemeļkorejas robežām. Tā arī būs Kima pirmā oficiālā vizīte Krievijā.
Kims plāno uzturēties Vladivostokā līdz piektdienai un apmeklēt vairākus kultūras pasākumus, tostarp baleta izrādi, un apskatīt pilsētas akvāriju, ziņo Krievijas mediji.
Analītiķi norāda, ka Ziemeļkorejai šī tikšanās ir iespēja pēc neveiksmīgajām kodolsarunām ar ASV prezidentu Donaldu Trampu parādīt, ka izolētajai kodolvalstij ir ietekmīgi sabiedrotie, uzskata analītiķi.
Turklāt Ziemeļkoreja tādā veidā parāda, ka tās ekonomiskā nākotne nav pilnībā atkarīga no ASV labvēlības. Kims arī varētu Maskavai lūgt atcelt Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas.
Krievija - tāpat kā ASV un Ķīna - nav apmierināta ar faktu, ka Ziemeļkorejai ir kodolieroči.
Kims jau ir divos samitos ticies ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, Dienvidkorejas sabiedrotajai ASV tiecoties panākt Korejas pussalas denuklearizāciju.
Otrais Trampa un Kima samits, kas 27. un 28. februārī notika Hanojā, Vjetnamā, beidzās bez gala dokumenta pieņemšanas, jo abas puses nespēja pārvarēt domstarpības galvenajā jautājumā par to, kādā veidā Ziemeļkorejai būtu jāatbrīvojas no kodolieročiem, un par to, ko Phenjana saņems apmaiņā pret atteikšanos no kodolieročiem.