Rietumeiropā lielākos izdevumus militārajā jomā nodrošina Francija, Lielbritānija un Vācija. Pēdējā no šīm valstīm ir apņēmusies līdz 2025. gadam palielināt militāros tēriņus, lai tie sasniegtu 1,5% no IKP. Šodien šis rādītājs ir 1,2% no IKP, tādēļ Vācija regulāri izpelnījusies ASV prezidenta kritiku saistībā ar Vācijas “saistību nepildīšanu attiecībā pret NATO, kur noteiktie militārie tēriņi ir 2% no IKP”.
Tikmēr otrs lielākais militārais spēks pasaulē ir Ķīna – tā pērn iztērēja 250 miljardus dolāru sava bruņojuma stiprināšanai un armijas modernizēšanai. Pēdējo desmit gadu laikā Ķīnas militārais budžets pieaudzis par 83%. SIPRI eksperti norāda, ka šādi Ķīna pretojas ASV ambīcijām paplašināt ietekmi Āzijas reģionā.
Veicot pētījumu, SIPRI neņēma vērā izdevumus uz slepenām operācijām – visa informācija iegūta no pieejamajām datu bāzēm un oficiālajiem avotiem. Tas nozīmē, ka patiesie izdevumi pārsniedz 1,822 triljonus dolāru.
Tomēr, ja veic aprēķinus no šīs summas, tad katrs Zemes iedzīvotājs par bruņošanos pērn ir samaksājis 239 dolāru (214 eiro).
SIPRI eksperti norāda, ka šāda summa daļai pasaules iedzīvotāju ir 60% no gada ienākumiem, it īpaši valstīs, kurās nabadzības slieksnis ir ienākumi līdz vienam dolāram dienā. Ņemot vērā pašreizējās tendences, ļoti ticams, ka arī šogad militārie tēriņi visā pasaulē turpinās pieaugt.