Deviņus gadus vecajiem Raulam, Tomasam un Tobijam datorspēles nav prātā, viņi Barselonas ielās “iznesuši” stāstu par monstru Morgadonu, kurš dzīvo Ugandā un esot iznīcinājis pilsētu, tā viņi stāsta. Monstra likteni tagad jāizlemj nejaušiem garāmgājējiem, viņiem jāpabeidz šis brašās trijotnes sacerētais stāsts.
Ar nedaudz citu variāciju par monstru tēmu, tikai ar mītiski cēlu pieskaņu, saistās katalāņu mīļākie svētki, kas norisinājās 23. aprīlī, un kuriem par godu dzimis arī “Ugandas monstrs”. Sant Jordi jeb latviski tā būtu Svētā Jura diena, ko dēvē arī par Grāmatas un rozes svētkiem, daudziem katalāņiem svinamo dienu grafikā izkonkurē pat Ziemassvētkus. Tāda kā “intelektuāļu Valentīna dienu”, kad mīļotajiem tiek dāvinātas nevis sarkanās plīša sirdis un šokolādes, bet roze un grāmata. Leģenda stāsta, ka katalāņu aizbildnis Svētais Juris šajā dienā esot izglābis princesi no pūķa nagiem, bet tautu - no tumsonības. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, uzplaukusi sārta roze.
23. aprīlī ierasti tūristu pārpildītajās Barselonas ielās vairs nav vietas, kur nokrist pat ipod austiņai, tās pārpludinājuši rožu un grāmatu tirgotāji, kurus nelielajos stendos ielenc cilvēku masas, kādas Latvijā redzamas vien Dziesmu un deju svētkos. Tā tas ir katru gadu. Tomēr pēdējos divus gadus šīs svinības Katalonijā ir citādākas. Katalonijas karogam šajā dienā daudziem ir plašāka nozīme, nekā tikai reģionālās kultūras un tradīcijas svinēšana. Daudzi pie drēbēm sprauž dzeltenu rozi vai lentu, tā pieprasot atbrīvot no ieslodzījuma separātisma kustības līderus, kurus Spānija uzskata par kūdītājiem uz nemieriem, bet liela daļa katalāņu - par neatkarības cīnītājiem un varoņiem.