Tieši tāpēc ir jāpriecājas, ka tornis nu būs slēgts un piedzīvos tik nepieciešamo rekonstrukciju. Nav noliedzams, ka torņa apkārtne, tā eksterjers un interjers kliedz pēc nelielas “uzpucēšanas” un zināmām izmaiņām, lai uzturēšanos tornī padarītu patīkamāku gan tā darbiniekiem, gan viesiem. Tas, kā tornis un tā apkārtne izskatīsies pēc aptuveni četriem gadiem arī nav jāzīlē – lūk, torņa pārbūves vizualizācijas video, kas nākotnes ainu padara visai gaišu un simpātisku.
VIDEO: TELEVĪZIJAS TORŅA REKONSTRUKCIJAS VIZUALIZĀCIJA
Ir patīkami apzināties, ka jau relatīvi drīz līdz televīzijas tornim varēs tikt bez tanka vai laivas palīdzības, kā arī neuztraukties par to, kurā alā jālien iekšā, lai varētu tajā iekļūt iekšā.
Goda vārds, kamēr es sazīmēju, kā tornim tikt klāt, nekāpjot pāri sētai, pagāja krietns laiciņš. Tomēr pūles vainagojās ar panākumiem un īsta pētnieka prieku, kad iegāju savdabīgajā, senām vitrāžām rotātā tunelī, kura galā, paldies dievam, mirdzēja gaisma. Mežonīga caurvēja nests, es izkāpu no pazemes un beidzot nonācu tornī. Jutos maķenīt kā Dante, kurš izplosījies pa elli, caur šķīstītavu steigšus dodas, ja ne uz Olimpu, tad vismaz uz paradīzi.
Šķīstītavā jeb torņa vestibilā jūtama varena pagātnes elpa, kas aizķērusies monolītajos krēslos un dīvānos, kuri izvietoti gar sienām. Savukārt pelēkā granīta grīda atsauc atmiņā padomju laikos būvēto skolu, poliklīniku un citu iestāžu drūmo neviesmīlību.