Krievija nav ASV - iespējams, tas ir galvenais iemesls, kāpēc Krievija pašlaik Tuvajos Austrumos var uzturēt attiecības ar reģiona sīvākajiem sāncenšiem, kuru intereses ir pretrunīgas. Tomēr ASV daudzām valstīm šajā reģionā joprojām ir svarīgs aizstāvis, kura interesi nedrīkst pazaudēt. Izraēlas un Persijas līča valstu līderi baiļojās par nodevību, kad Obama 2015.gadā ar Irānu panāca kodolvienošanos apmaiņā pret daļēju sankciju atcelšanu. Taču viņos daudz mazākas emocijas raisa tas, ka Krievija tirgo Irānai civilās kodoltehnoloģijas vai noslēgusi bartera vienošanās, kas ļauj apiet sankcijas.
"Reģiona līderi flirtē ar Krieviju galvenokārt tāpēc, lai ASV atkal uzņemtos ciešākas saistības," secināts "The Economist" rakstā.
Par spīti ārēji demonstrētām lepnuma izpausmēm saistībā ar Sīriju, Krievijā ir pamats zināmam satraukumam. Valsts teritorija ir liela, bet ekonomika - relatīvi maza; Krievijas iedzīvotāju rocība sarūk jau piecus gadus pēc kārtas. Nevalstiskā Levadas centra aptauja liecina, ka 51% Krievijas iedzīvotāju atbalsta Krievijas aktivitātes Sīrijā, bet 35% to neatbalsta. Vairums uzskata, ka militāro operāciju vajadzētu izbeigt.
Viena no mācībām, ko sniedza ASV karš Irākā: gūt īstermiņa militāro uzvaru ir daudz vieglāk nekā iedibināt ilgstošu politisko kārtību. Sīrijas kara sapostīto teritoriju atjaunošana ir sāpīgs jautājums un valstis, kuras tajā vēlas ieguldīt līdzekļus, jāmeklē kā ar uguni. Bet Krievija ir kļuvusi par sabiedroto.
Pastāv arī jaunu konfliktu risks (piemēram, konfrontācija ar Turciju par Idlibu vai pat karš starp Izraēlu un Irānu), kuros Krievija varētu tikt ierauta nākotnē. Daudzi krievu eksperti pauduši bažas, ka militārā avantūra Sīrijā varētu "sabrukt kā kāršu namiņš".
"Īsāk sakot - vara, ko Putina kungs cenšas demonstrēt aiz Krievijas robežām cerībā, ka tas spēcinās viņa statusu valsts iekšienē, ir trausla," rezumē "The Economist". "Multipolārajā pasaulē, ko viņš gribēja radīt, Krievija varētu palikt uz rezervistu soliņa; tai nav ne Amerikas militārā spēka, ne Ķīnas ekonomiskās varas. Pavisam nedaudzi Maskavā gribētu, lai ASV aiziet no Afganistānas, jo tas varētu destabilizēt Krievijas dienvidu flangu.
Iespējams, ka šobrīd Putina kungam patīk dzirdēt patriotu saucienus: "Uz Berlīni!" Taču briesmas viņam slēpjas apstāklī, ka viņi varētu sākt kliegt: "Vediet mūsu puišus mājās!""