Lai turpmāk novērstu nekontrolētas kriptovalūtu cenu svārstības, Masads aicināja izstrādāt un pilnveidot regulējumu, kas uzlabotu situāciju tirgū.
Cits, vienkāršāks izskaidrojums šai situācijai varētu būt tas, ka notiek “Blokķēžu nedēļa” - neoficiāli “Bitcoin” tirgotāju svētki. Šis notikums ik gadu piesaista ievērojamu “Bitcoin” un citu lielo kriptovalūtu pircējus, norāda “Coinsquare” direktors Lenons Svetings.
Tāpat arī operācijas ar kriptovalūtām un tehnoloģijas attīstība kalpo ir kļuvušas par ierastu lietu daudzu cilvēku dzīvēs. Par jaunas digitālās valūtas izveidi paziņojusi lielākā ASV banka “JPMorgan Chase”, tāpat banka kopā ar “Microsoft” plāno plašāk iesaistīties blokķēžu platformās.
Nesen par līdzīgiem plāniem – veidot savu digitālo valūtu paziņoja arī lielākais sociālais tīkls pasaulē “Facebook”.
Šādi lielo uzņēmumu paziņojumi par iesaistīšanos kriptovalūtu tirgū var stabilizēt valūtu vērtību un likt investoriem saprast, ka ir pamats optimismam.
“10 000 atzīme ir ļoti tuvu – domāju, ka jau tuvākajos mēnešos tā būs realitāte,” saka “CloseCross” platformas vadītājs Vaibavs Kadikars, kurš tic, ka nākotnē “Bitcoin” vērtība pārsniegs iepriekšējos rekordus.
Analītīķi nosaukuši vēl citus iemeslus, kādēļ pēdējo dienu laikā “Bitcoin” piedzīvojis kāpumu par vairāk nekā 2000 dolāriem par vienību. Bez lielo kompāniju paziņojumiem, vēl jāņem vērā jaunie tehniskie risinājumi kriptovalūtu tirgū, “Bitcoin” uzkrājumu palielināšanās, jo lielākā daļa “Bitcoin” īpašnieku ir atteikušies pārdot digitālo valūtu. Turklāt, arī jaunie tirgus dalībnieki veic dažādus uzkrājums.
Līdz februārim “Bitcoin” piedzīvoja ilgāko cenas krituma perioda desmit gadu pastāvēšanas vēsturē. 2. februārī cenas kritums tika fiksēts jau 411. dienu pēc kārtas, bet pērn kritptovalūtas vērtība pirmo reizi noslīdēja zem 5000 dolāru atzīmes. Kritās arī citu kriptovalūtu - “Ethereum” un “Litecoin” vērtības.
Eksperti norāda, ka jau drīzumā, krītoties pieprasījumam pēc digitālās valūtas, mazināsies arī “Bitcoin” vērtība. Taču tik ievērojams kritums kā iepriekš vairs netiek prognozēts.