Jurim Miglānam ir 51 gads. Sasveicinoties viņš plati smaida, rokās cieši satverot biezu mapi ar dokumentiem. Viņš atstātu pašapzinīga cilvēka iespaidu, ja ne nervozais saspringums vaibstos un skatiens, kurā brīžam pavīd izmisums. Jurim aiz muguras bezgalīgi mēģinājumi vienoties ar banku; izsole, kurā viņš nolūkojās, kā pārdeva viņa vienīgo mājokli; divas tiesas; iedragāta veselība; izjukušas attiecības ar tuviem cilvēkiem. Priekšā – tiesa – šoreiz pēdējā, no kuras lēmuma būs atkarīga viņa turpmākā dzīve. Par izredzēm uz sev labvēlīgu spriedumu viņš skumji pasmaida – tās nav pārāk augstas, ja vienā pusē ir visu zaudējis vilciena mašīnists, otrā ietekmīga banka.
Šis nav ierastais “mazā cilvēka” bēdu stāsts no sērijas – paņēma kredītu, zaudēja darbu, nevarēja atdot un ļaunā banka atņēma māju un mašīnu. Nē. Šoreiz bija citādi. Juris vienmēr ir gribējis un spējis veikt maksājumus, vēl vairāk, klauvējis pie visām durvīm un lūdzies: “Atļaujiet samaksāt!” Šāda iespēja netika atrasta.
Nevar teikt, ka ilgstošais stress un grūtības būtu Juri salauzušas. Kad Juris saka, ka viņam ir lieliska profesija, balss intonācija atgūst dzīvīgumu. Jau 32 gadus viņš ir vilciena mašīnists – brauc maršrutā Rīga – Aizkraukle un Rīga - Jelgava. Vēl vairāk – pārstāv Latvijas dzelzceļnieku dinastiju. Jura vectēvs bija ceļu meistars, ko Staļina laikos izsūtīja uz Sibīriju, kur dzelzceļnieka gaitas arī aprāvās. “Man kaut kā ir viņa svētība. Citreiz domāju – viņš noskatās uz mani no debesīm, un man darbs iet no rokas,” domīgi saka Juris. Viņa Facebook kontā cita starpā ir bildes ar apbalvojumiem par labu darbu.
Kā tas viss sākās?
Pirms 17 gadiem Jurim bija ģimene – sieva Anda (vārds mainīts) un desmit gadus veca meita. Abi ar sievu bija nolūkojuši divistabu dzīvoklīti Jelgavas centrā Lielajā ielā 10. 2002. gadā viņi nolēma kopā paņemt bankā 5000 latu lielu kredītu. Anda kļuva par aizņēmēju, Juris par galvotāju. Aizdevuma atmaksas termiņš bija 2010.gads. Jurim Jelgavā patika – dinamiska pilsēta ar lielisku infrastruktūru, dzīvoklis pašā centrā, super, ko vēl var vēlēties? Brīvdienās viņš pats mainīja novecojušās padomju laiku caurules, remontēja un iekārtoja dzīvokli. Juris atver mapi un rāda pirms izsoles 2013. gadā uzņemtās fotogrāfijas – akurāts, mājīgs vidusmēra dzīvoklis.