Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

"Altum" plāno emitēt obligācijas 70 miljonu eiro apmērā

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Pixabay

"Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") plāno emitēt obligācijas 70 miljonu eiro apmērā, teikts institūcijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā sacīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) otrdien, 21.maijā, ir apstiprinājusi "Altum" pamatprospektu otrās obligāciju emisijas 70 miljonu eiro apmērā programmai.

Atbilstoši obligāciju emisijas pamatprospektam attiecīgo obligāciju dzēšanas termiņš varēs būt līdz 10 gadiem.

"Obligāciju emisiju turpmākajos gados redzam kā būtisku komponenti naudas piesaistē ilgtspējīgu tautsaimniecībai svarīgu uzņēmējdarbības projektu finansēšanai. Īstenojot jauno obligāciju emisijas programmu, "Altum" kopējais finanšu tirgos piesaistītā finansējuma apmērs sasniegs 100 miljonus eiro. Kopumā resursu piesaiste finanšu tirgos nodrošina mūsu finansējuma avotu diversifikāciju, palīdz būt ilgtspējīgiem un pašpietiekamiem finansējuma piesaistē, vienlaikus sekmējot Baltijas kapitāla tirgus attīstību," sacīja "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka FKTK padome 2017.gada augusta beigās reģistrēja "Altum" obligāciju pamatprospektu, nosakot, ka obligāciju pamatprospekta ietvaros institūcija ir tiesīga izteikt obligāciju publiskos piedāvājumus kopumā 30 miljonu eiro apmērā.

Biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā kopš 2017.gada 24.oktobra ir iekļautas "Altum" zaļās obligācijas 20 miljonu eiro apmērā ar dzēšanas termiņu 2024.gada 17.oktobrī, kā arī biržas parāda vērtspapīru sarakstā kopš 2018.gada 15.marta ir iekļautas institūcijas emitētās obligācijas 10 miljonu eiro apmērā ar dzēšanas termiņu 2025.gada 7.martā.

"Altum" ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.

Svarīgākais
Uz augšu