Ak jā, ja gribat savu pusizdzisušo telefonu uzlādēt, kamēr divas stundas rimti pusdienojat restorānā, ieteicams paņemt līdzi kontaktdakšas pārveidotāju. Maltā ir triju caurumu kontaktligzdas.
Bet ne jau vēderu, bet acis pamielot mēs šurp atlidojām!
Sliktam dziedātājam jāpiesargās
Aplūkojam klinšu arkas salas krastos, dažādas pludmales, senākas un mazāk senas pilsētiņas, cietokšņus un bastionus, sargtorni ar acīm un ausīm, ziedošu dārzu klints virsotnē, kas 16. gadsimtā bija liels brīnums, arhitektūras elementus – pirms gadsimtiem katrai mājai bija jābūt ar iekšpagalmu un lietus ūdens aku, bet pilsētnieku kazas dzīvoja dažu kvadrātmetru plašā aizžogojumā tieši priekšā parādes durvīm. Dažiem logiem priekšā esošās restītes ir ar vēderainu velvējumu lejasdaļā. Tas saucas “stāvoklī esošais logs”. Aiz režģiem savas puķes loloja smukas meitenes, bet puiši vakaros nāca dziedāt viņām serenādes. Ja jaunkundzei dziesma bija pa prātam, tā pasvieda kavalierim ziedu. Taču stāsta, ka biežāk esot mests ar podu :D
Aristokrātu namu paraugs ir lielmestra pils Valletā. Tās zālēs gan apmeklētājus apturošie aizžogojumi ir jau pāris metrus aiz durvīm, telpās var ieskatīties, bet ne tās izstaigāt. Taču tieši lielmestra pilī atrodas unikāla 18. gadsimta franču gobelēnu zāle, kuru aizliegts fotografēt. Austās ainas gan jau detalizēti var apskatīt internetā, bet godbijību, kas šai telpā pārņem klātienē, virtuālā vide nesniegs.
Turpretī kāda senākos laikos izskatījās vienkāršu maltiešu māju iekšpuse, var itin tuvu aplūkot, piemēram, Ta’Kola vējdzirnavās Gozo salā. Dzirnavas mazāk saista ar graudu malšanas stāstu (vai tad mēs dzirnavas neesam redzējuši?), cik ar senajiem dzīvojamās mājas ikdienas priekšmetiem – greznām gultām, ērtu šūpulīti, mežģīņu darināšanas uzparikti, kokvilnas apstrādes solu... Tāda normāla vidusslāņa ģimene!