Pasaules uzmanības lokā jau atkal ir nonākusi Sīrija. Bašara al Asada spēki ir uzsākuši plašu ofensīvu ziemeļos esošajā Idlibas provincē, un ir jau aizdomas par jaunu ķīmisko ieroču uzbrukumu. Ņemot vērā, ka 2017. un 2018. gadā ASV veica pret Sīriju gaisa uzlidojumus, rodas jautājums: vai kas tāds atkārtosies arī šogad?
Kas notiek Sīrijā?
Pēdējās dienās Sīrijas konfliktā ir atkal novērojama samērā satraucoša attīstība. Bašara al Asada spēki ir sākuši militāru operāciju Idlibas provinces pierobežā, kur kopš pagājušā gada ar Turcijas, Irānas un Krievijas svētību ir ierīkota demilitarizēta zona. Raidsabiedrība Reuters, atsaucoties uz Idlibā bāzēto nemiernieku sniegto informāciju, ziņo, ka Asada mērķis ir atbrīvot no radikālo un mēreno nemiernieku kontroles stratēģiski svarīgos M4 un M5 lielceļus. Kāpēc tie ir svarīgi? Tāpēc, ka tie savieno ziemeļu lielpilsētu Alepo ar pārējo Sīrijas teritoriju. Tos kontrolējošie nemiernieki ir jau nopelnījusi prāvus naudas žūkšņus, iekasējot maksu par to izmantošanu.
Minētā operācija iekļaujas Asada plašākajā mērķī – atgriezt savā kontrolē visu Sīrijas teritoriju un likvidēt jebkādu pretestību viņa režīmam.
Loģiski, ka minētās teritorijas atbrīvošana šajā kontekstā ir diktatoram ļoti gards kumoss.
Tomēr problēma tāda, ka šī teritorija ir ļoti blīvi apdzīvota un Asada spēki ir spiesti manevrēt urbānajā vidē. Tāpat arī Idlibā ir izveidotas aizsargpozīcijas. Tāpēc pirms plašas sauszemes spēku ofensīvas sākšanas Asads kopā ar saviem krievu sabiedrotajiem ir sācis bombardēšanas kampaņu ar mērķi atvieglināt sauszemes spēku virzību.