1989. gada 23. augustā pulksten 19 aptuveni divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai. Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, "Postimees Grupp" portāli Latvijā "Tvnet" un "Apollo", Lietuvā "15min" un Igaunijā "Postimees" aicina iesaistīties vēsturē pirmajā virtuālajā Baltijas ceļā un izdzīvot Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vēsturi.
Īpašā multimediālā projektā būs apkopoti raksti, vēsturiski kadri un citas nozīmīgas liecības par Baltijas ceļu un tā pēdām mūsdienās.
Mūsdienu jauniešiem nav bijusi iespēja piedalīties Baltijas ceļā 1989. gadā, bet 30. gadadienā "Postimees Grupp" portālos būs pieejama īpaša Baltijas ceļa karte, kurā būs iespējams atzīmēt savu atrašanās vietu un apliecināt patriotismu.
Lai arī mūsdienās vairs nav jācīnās par valsts neatkarību, tomēr ir svarīgi paust solidaritāti, skaidri parādot, ka ikvienam no mums sava valsts ir svarīga un mēs par to rūpējamies.
Kāpēc norisinājās Baltijas ceļš?
1940. gadā Padomju Savienība, iepriekš vienojoties ar nacistisko Vāciju par Eiropas sadali, okupēja Baltijas valstis. Vienošanās jeb Molotova—Ribentropa pakts tika parakstīts 1939. gada 23. augustā Maskavā un bija pilnīgi slepens.
20. gadsimta 80. gadu beigās Molotova-Ribentropa pakta sekas Baltijas valstīs joprojām bija smagi jūtamas, tomēr PSRS joprojām noliedza pakta eksistenci, apgalvojot, ka Baltijas valstis Padomju Savienībā iestājās brīvprātīgi.
1989. gada 23. augustā, piecdesmitajā pakta parakstīšanas gadadienā, visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāji pieprasīja atzīt Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas faktu un nekavējoties atjaunot Baltijas valstu neatkarību.