Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojums par demisiju ir izraisījis varas pārejas procesu Lielbritānijā. Par iespēju vadīt Konservatīvo partiju un arī visu Lielbritāniju sacenšas jau 11 kandidāti. Kurš cīņā uzvarēs un turpinās nest «Brexit» krustu?
Kas ir noticis?
Piektdien, 24. maijā, arī līdz Latvijai atnāca ziņa, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ir nolēmusi atkāpties no amata 7. jūnijā. Jāatgādina, ka minētā Konservatīvo partijas pārstāve solīja demisionēt jau iepriekš, taču pirms tam lūdza parlamentā sarīkot vēl vienu balsojumu par «Brexit» vienošanos. Brīdī pirms balsojuma noturēšanas konservatīvie un opozīcijā esošie leiboristi izvērsa pret premjerministri milzīgu spiedienu un paziņoja, ka neatbalstīs viņas jaunākos «Brexit» plānus, kuri tika ietverti jaunā likumprojektā. Tika ziņots, ka ārlietu ministrs Džeremijs Hants bija ieteicis Mejai likumprojektu vispār atmest, bet iekšlietu ministrs Sadžids Džavids stingri iebilst pret ideju nodot «Brexit» vienošanos apstiprināšanai referendumā (kā bija plānojusi Meja).
Politiķe emocionālā runā paziņoja, ka viņai ir ļoti žēl, ka «Brexit» tā arī nav izdevies īstenot, un darījusi visu, kas bijis viņas spēkos, lai respektētu ES referenduma rezultātus Lielbritānijā. Tomēr tajā pašā laikā viņa arī paziņoja, ka paliks amatā tik ilgi, līdz Konservatīvo partija izraudzīs viņas pēcteci un arī nākamo Lielbritānijas premjerministru. Savukārt cīņa par šo amatu sāksies 10. jūnijā, un uz to ir pieteikušies jau vienpadsmit pretendenti. Portāls TVNET, balstoties uz The Economist video apskata sniegto informāciju un citiem avotiem, piedāvā detalizētāku ieskatu par pieciem no tiem.