Dizainere uzsver, ka zīdaiņa gultiņu nevajadzētu novietot spožā gaismā, taču, ja no tā nevar izvairīties, ieteicams izmantot aizkarus, lai aptumšotu bērna guļvietu.
“Svarīgi, lai šie aizkari drošības nolūkos atrastos vismaz 40 cm attālumā no gultiņas,” norāda Baiba Freija. Tāpat ir vērts ap gultiņu atstāt brīvu telpu aptuveni 70 cm rādiusā, lai tai būtu viegli piekļūt no visām pusēm un ērti tīrīt. Būs parocīgi, ja netālu no gultas novietosiet pārtinamo galdu ar nelielu kumodi, kur glabāt bērniņa drēbes un kopšanas piederumus.
Lielākoties līdz viena gada vecumam bērni sāk rāpot vai spert pirmos soļus, līdz ar to viņi var piekļūt dažādiem priekšmetiem mājās. Tāpēc interjera dizainere iesaka izmantot dažādus drošības risinājumus:
“Elektrības rozetes ir viena no bīstamākajām vietām bērnistabā, tāpēc tās vajadzētu aizklāt ar īpašiem rozešu aizsargiem, lai izvairītos no negadījumiem, kad bērns gūst elektrošoku vai iebāž rozetē kādus priekšmetus.”
Viņa arī piebilst, ka būtiski ir izmantot aso stūru aizsargus, lai mazulis nejauši nesavainotos, turklāt šādi drošības risinājumi nemaksā dārgi.
Izvēloties grīdas segumu, jāskatās, lai tas būtu izturīgs un viegli uzkopjams. “Rotaļlietas, krāsas, ūdens vai ēdiens – viss, kas ir būtisks bērna attīstībā un mācīšanās procesā, – var nokrist vai izlīt uz grīdas, un tas ir normāli, tāpēc svarīgi, lai grīdu varētu viegli satīrīt,” saka Baiba Freija, piebilstot, ka cietais grīdas segums, piemēram, parkets, var arī samazināt alerģiju risku. Tas pats attiecas uz sienas seguma materiālu – matēta sienas krāsa ir grūtāk tīrāma nekā tāda, kas ir ar vieglu spīdumu.