Jau tagad ir viegli redzams, ka ASV akciju tirgus var kļūt ievainojams. Ja, piemēram, Ķīna lemtu par pilnīgu “Apple” vai “Boeing” boikotu, tad ASV varētu uz to atbildēt, apturot Ķīnas uzņēmumu akciju tirdzniecību, tādējādi neļaujot tiem pelnīt vairāk kapitāla.
Ķīnas kapitāla tirgus ir plašs, taču tas nav tik attīstīts, kā, piemēram, ASV finanšu tirgus, līdz ar to Ķīnā nav alternatīvas Volstrītai. Honkonga, kas tiek uzskatīta par “Ķīnas ofšoru”, ir spēcīgākā no Ķīnai draudzīgākajām vietām - tā ir kļuvusi par uzticamu alternatīvu vietu Ķīnas globālajiem uzņēmumiem.Tomēr pastāv bažas, ka Ķīna Honkongā cenšas apšaubīt likuma varu.
Honkonga ir paplašinājusi savu lomu kā starpnieks, caur kuru vietējie investori var iegādāties akcijas, un globālie ieguldītāji var piekļūt Ķīnas tirgum. Pagājušajā gadā Honkongas biržās tika reģistrētas akcijas, kuru vērtība bija par 37 miljardiem dolāru lielākas nekā “Nasdaq” vai Ņujorkas biržā.
“The Economist” norāda, ka Honkongas ietekmes pieaugumu rosinājusi Rietumu hegemonijas mazināšanās Āzijas finanšu tirgos. Tagad arī Volstrītas uzņēmumi vairs nespēlē tik svarīgu lomu, kā tas bija pirms desmit gadiem.
Piemēram, pagājušajā gadā septiņi no 20 lielākajiem akciju pārreģistrētājiem Āzijā bija Ķīnas pilsoņi. Ķīnas bankas ir lielākas starptautisko aizdevumu izsniedzējas Āzijā. ASV joprojām kontrolē dolāru maksājumu sistēmu, taču, visticamāk, arī tas nākotnē var mainīties.
Nav izslēgts, ka “Alibaba” papildus Honkongai meklē vēl kādu vietu, kur noguldīt savu kapitālu. Tas joprojām ir strauji augošs – uzņēmuma pārdošanas rezultāti pērn pieauga par 51%.