Latvijas zinātnieku, tehnoloģiju uzņēmumu un biškopju kopīgi izstrādātais risinājums pilda divus uzdevumus – nodrošina iespēju nepārtraukti novērot bišu saimes un uzkrāj datus par bišu uzvedību, kas nākotnē palīdzēs labāk rūpēties par bitēm un audzēt nozares produktivitāti.
Attālinātā novērošana dod iespēju caur datoru vai viedtālruni novērot bišu dravu. Pieslēdzoties monitoringa sistēmai, biškopis var sekot līdzi svarīgākajiem rādītājiem – bišu saimes masas izmaiņām, peru telpas temperatūrai, relatīvajam gaisa mitrumam bišu ligzdās.
Stropa skreju un dravas videonovērošana palīdz konstatēt bišu saimju lidošanas aktivitāti dienas laikā, kā arī vizuāli novērtēt dravas stāvokli. Balstoties uz novērojumu rezultātiem, biškopis varēs pieņemt lēmumu par izbraukšanu dravā tikai tad, ja tas ir nepieciešams. Kopīgi izstrādātais risinājums ļauj apkopot datus par bišu uzvedību un izpētīt dažādu faktoru ietekmi uz medus ienesumu. Tas palīdzēs noskaidrot labākas medus iegūšanas vietas saistību ar dažādu nektāra augu izmantošanu Latvijas klimatiskajos apstākļos un noteikt aktīvākos bišu saimes periodus un laika apstākļus, līdz ar to produktīvāk veikt medus iegūšanu, lietderīgi izmantojot ziedu ziedēšanas laiku. Tas īpaši svarīgi ir biteniekiem, kas vāc viena veida jeb monofloru medu. Piemēram, viršu vai ābeļziedu medu. Iespējas tālākajai autonomās biškopības attīstībai ir teju neierobežotas – lietojot Lielo datu (Big Data) risinājumus un mākslīgo intelektu, pilnībā mainīsies biškopības uzraudzības procesi.
Projekts tiek finansēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma 16. «Sadarbība» 16.2. apakšpasākuma: «Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei» projekta ietvaros. Projektu atbalsta mobilo sakaru operators BITE, nodrošinot bezvadu interneta pieslēgumu.