Tomēr, ņemot vērā iepriekš minēto, joprojām pastāv daudz jautājumu par “Libra”. Un svarīgākais no tiem ir – kāpēc?
Kāpēc “Facebook” ir nepieciešama “Libra”?
“Facebook” pauž, ka “Libras” galvenā mērķauditorija ir 1,7 miljardi pieaugušo sociālā tīkla lietotāju visā pasaulē, kuriem pašiem nav sava bankas konta. Sociālais tīkls uzskata, ka cilvēku nebūšana par banku klientiem, it īpaši jaunattīstības valstīs, rada būtiskas problēmas viņu dzīvē.
Tomēr, lai arī “Facebook” apgalvo, ka jaunā valūta būs globāla, ir jāņem vērā, ka visiem servisiem un lietotnēm būs jāpielāgo saderība darbam ar “Libra”, tāpat jāņem vērā arī valstu nacionālā likumdošana un regulas.
Piemēram, ASV “Libra” ir saņēmusi “zaļo gaismu”, lai sāktu darbību. Pašlaik nav skaidrs, vai jaunā valūta nonāks līdz Indijai, kas pašlaik ir ievērojami ierobežojusi digitālo valūtu darbības lauku.
Maijā veikts pētījums liecina, ka 2020. gada sākumā vien 12 finanšu tirgi būs gatavi uzņemt “Libru”.
“Facebook” ir bijušas neskaitāmas sarunas ar ASV politiķiem, kuri uzdevuši jautājumus par to, kā valūta strādās, kādu aizsardzību tā piedāvās gan finansiālajā, gan datu aizsardzības jomā.
Citas virtuālās valūtas, kā “Bitcoin”, pēdējo gadu laikā piedzīvojušas smagas vērtības svārstības, tāpat tās izmantotas krimināli iegūtu līdzekļu atmazgāšanā.
Šādi jautājumi ir īpaši aktuāli, ņemot vērā pērn izskanējušos skandālus saistībā ar “Facebook” nespēju nodrošināt pietiekamu lietotāju datu aizsardzību.