Aizdomās turamie, visticamāk, tiks tiesāti aizmuguriski, jo Krievija neizdod savus pilsoņus tiesāšanai ārvalstīs. Savukārt Harčenko atrašanās vieta izmeklētājiem pagaidām neesot zināma.
Kā pavēstīja izmeklēšanas komisija, tā nevērsīsies pie Krievijas ar lūgumu viņus izdot, jo Krievijas likumi neparedz savu pilsoņu izdošanu citām valstīm. Taču izmeklētāji lūgs Krieviju viņus nopratināt attiecībā uz izvirzītajām apsūdzībām. Šā paša iemesla dēļ izmeklētāji nelūgs arī Ukrainu izdot Harčenko.
Bijušais teroristu organizācijas "Doņeckas tautas republika" (DTR) līderis Igors Girkins (Strelkovs) trešdien Krievijas ziņu aģentūrai "Interfax" noliedza, ka Maskavas atbalstītie kaujinieki būtu notriekuši "Boeing 777".
"Es varu vienīgi pateikt, ka kaujinieki nenotrieca "Boeing"," aģentūrai sacīja Girkins.
Ukrainas Ģenerālprokuratūra izmeklēšanas komisijas nosauktajiem aizdomās turamajiem izvirzījusi apsūdzības, savukārt ģenerālprokurors Jurijs Lucenko apsolījis aizturēt Harčenko.
Savukārt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paudis atzinību par četru aizdomās turamo nosaukšanu un viņu gaidāmo tiesāšanu.
"Šis ir svarīgs svarīgs posms centienos atklāt visu patiesību un nodrošināt taisnīgumu par 298 cilvēku no 17 valstīm nogalināšanu," teikts Stoltenberga paziņojumā. "Es pilnībā uzticos Nīderlandes juridiskās sistēmas neatkarībai un profesionālismam."
"Kā norādījusi ANO Drošības padome, visām valstīm jāsadarbojas centienos panākt patiesību, taisnīgumu un atbildību," pavēstīja Stoltenbergs.
Tikmēr Ukraina trešdien aicināja Krieviju uzņemties atbildību par pasažieru lidmašīnas notriekšanu.
"Mēs aicinām Krievijas Federāciju atzīt savu atbildību par ieroču piegādāšanu" kaujiniekiem, teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā, vienlaikus mudinot Maskavu sadarboties ar izmeklēšanu.
Savukārt Krievijas Ārlietu ministrija izmeklēšanas komisijas paziņojumu par Krievijas militārpersonu līdzdalību lidmašīnas notriekšanā nodēvēja par "absolūti nepamatotu", par ko "atkal nav parādīts neviens konkrēts pierādījums".