Augu mīļotājiem un dārzkopības entuziastiem botāniskā dārza apciemojums ceļojumu laikā ir teju obligāts pasākums. Taču, kas ir šie dārzi, kurus noteikti ir jāredz vismaz reizi dzīvē? Britu dārza mēbeļu ražotājs "Far away furniture" ir apkopojis sarakstu ar desmit skaistākajiem un elpu aizraujošākajiem botāniskajiem dārziem.
Top 10: Pasaules skaistākie botāniskie dārzi
Pludmales dārzi, Singapūra
Singapūras botāniskais dārzs pavisam noteikti ir pasaules modernākais dārzs - šī ir tūristu apmeklētākā vieta, kas izceļas ar neparastām mākslas instalācijām un mūsdienīgas arhitektūras siltumnīcām. Šī dārza krājumos ir vairāk miljards dažādu augu.
Karaliskais Botāniskais dārzs, Londona
Šis ir pilnīgs pretstats Singapūras botāniskajam dārzam - Karaliskais Botāniskais dārzs ir viens no pasaules vecākajiem dārziem, kuru papildina Viktorijas laikmeta siltumnīcas.
Keukenhofa, Lisse, Nīderlande
Tulpju mīļotājiem Keukenhofas dārzs būs īstā vieta, kur baudīt neparastās tulpju krāsas un formas. Šis dārzs ir atvērts vien īsu periodu gadā - no 21. marta līdz 10. maijam - tulpju ziedēšanas laikā. Keukenhofā ir iespējams apskatīt tradicionālās Nīderlandes tulpju seģenes.
Riodežaneiro Botāniskais dārzs, Brazīlija
Arī šis ir viens no vecākajiem botāniskajiem dārziem pasaulē - Riodežaneiro dārzu atklāja 1808. gadā kā vietu, kur atklimatizēt tādus augus kā Indijas muskatrieksts, melnais piparkrūms un kanēlis. Tagad 140 hektāru plašais dārzs atrodas kalna pakājē, tieši zem "Kristus Pestītājs" statujas.
Mažorela dārzs, Marakeša, Maroka
Šis ir viennozīmīgi neparastākais dārzs - tā centrālā būve ir franču mākslinieka Žaka Mažorela projektētā zilā jūgendstila savrupmāja. Dārzs un villa 1980. gados piederēja franču modes dizainerim Īvam Senlorānam.
Longvudas dārzi. Pensilvānija, ASV
Vēlies izjust Amerikas mežonīgo dabu? To varēsi apskatīt 436 hektārus plašajā botāniskajā dārzā - šeit ir aplūkojama Ziemeļamerikai raksturīgā flora, tostarp, dažādi koki, pļavas un ziedi.
Ēdenes projekts, Kornvola, Lielbritānija
Neparasto Kornvolas botānisko dārzu veido divas biomu jeb konkrētu ģeogrāfisko joslu imitācijas - lielākā simulē lietusmežu vidi, bet otrā ir izveidots mākslīgs Vidusjūras apkaimes klimats.
Vasaras pils, Pekina
Šī unikālā teritorija savulaik ir piederējusi Cjinu dinastijai - te līdz ar pasakainu dārzu un augu daudzveidību ir apskatāma antīkās Ķīnas laika pils un ezeri, kas ieskauj botāniskā dārza teritoriju. 1998. gadā Vasaras pili iekļāva UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā, nodēvējot to kā "īstu Ķīnas ainavas mākslas darbu".
Villa d'Este, Tivoli, Itālija
Renesanses cienītājiem ir vērts doties uz Itālijas pilsētiņu Tivoli, kas atrodas netālu no galvaspilsētas Romas. Šeit botāniskais dārzs ieskauj 16. gadsimta pili ar terašu pakāpienos izkārtotām strūklakām. Villa d'Este dārza apciemojumu apvieno ar Itālijas muzeja apskati.
Kirstenbošas Nacionālais botāniskais dārzs, Keiptauna, Dienvidāfrika
Izbaudi eksotisko augu burvību, zooloģisko dārzu, tuksneša svelmi un ūdenskritumus Keiptaunā - Kirstenbošas dārzs ir viens no pasaules lielākajiem botāniskajiem dārziem.