Longvudas dārzi. Pensilvānija, ASV
Vēlies izjust Amerikas mežonīgo dabu? To varēsi apskatīt 436 hektārus plašajā botāniskajā dārzā - šeit ir aplūkojama Ziemeļamerikai raksturīgā flora, tostarp, dažādi koki, pļavas un ziedi.
Ēdenes projekts, Kornvola, Lielbritānija
Neparasto Kornvolas botānisko dārzu veido divas biomu jeb konkrētu ģeogrāfisko joslu imitācijas - lielākā simulē lietusmežu vidi, bet otrā ir izveidots mākslīgs Vidusjūras apkaimes klimats.
Šī unikālā teritorija savulaik ir piederējusi Cjinu dinastijai - te līdz ar pasakainu dārzu un augu daudzveidību ir apskatāma antīkās Ķīnas laika pils un ezeri, kas ieskauj botāniskā dārza teritoriju. 1998. gadā Vasaras pili iekļāva UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā, nodēvējot to kā "īstu Ķīnas ainavas mākslas darbu".
Villa d'Este, Tivoli, Itālija
Renesanses cienītājiem ir vērts doties uz Itālijas pilsētiņu Tivoli, kas atrodas netālu no galvaspilsētas Romas. Šeit botāniskais dārzs ieskauj 16. gadsimta pili ar terašu pakāpienos izkārtotām strūklakām. Villa d'Este dārza apciemojumu apvieno ar Itālijas muzeja apskati.
Kirstenbošas Nacionālais botāniskais dārzs, Keiptauna, Dienvidāfrika
Izbaudi eksotisko augu burvību, zooloģisko dārzu, tuksneša svelmi un ūdenskritumus Keiptaunā - Kirstenbošas dārzs ir viens no pasaules lielākajiem botāniskajiem dārziem.