Neraugoties uz to, ka dolāra valūta vēsture ir relatīvi neliela, nav skaidras atbildes, kur tad dolārs ieguva savu simbolu. Citreiz caur “S” burtu tika vilktas divas svītras, bet citreiz – tikai viena. Viena no izplatītākajām idejām ir tā, ka “S” burts izlocīts no “U” veida stieples, un saliekot kopā šos vārdus, iegūts simbola skaidrojums “sudraba vienības” (units of silver).
Viena no leģendām vēsta, ka agrāk Bohēmijas talers bijis attēlots uz kristiešu krustiem. Tā ir kā atsauce uz stāstu par Mozu un bronzas čūsku uz taisnas kārts, ar kuru Mozus dziedinājis cilvēkus. Dolāra simbols, iespējams, cēlies tieši no čūskas simbola.
Vēl viena leģenda paredz, ka dolāra zīme ņemta no “Herkulesa pīlāriem”, kas norāda uz ieeju Gibraltāra šaurumā. Pīlāri ir attēloti Spānijas ģerbonī un 18.-19. gadsimtā bija redzami arī uz Spānijas peso naudas zīmēm. Starp pīlāriem bija attēlots “S” veida burts, kas vizuāli ir līdzīgs $ simbolam.
Arī daudzi vēsturnieki uzskata, ka dolāra zīme iegūta tieši no Spānijas agrākās valūtas. Tomēr diskusijas par to, kā tad īsti ir cēlies $ simbols, turpinās. Tāpat netiek izslēgts, ka šo simbolu radījis Īrijā dzimušais ASV revolucionārs Olivers Poloks, kurš savulaik bijis viens no bagātākajiem cilvēkiem ASV.
Tieši tādēļ arī $ simbols tiek uzskatīts par ne tikai veiksmīgu, bet arī par pietiekami mistisku simbolu, kura patiesā izcelsme, iespējams, nekad tā arī netiks noskaidrota.