Asociācija norādīja, ka Latvijas Radio Ziņu dienesta izteiktā neuzticība radio valdei ir gluži kā "pēdējais solis", kad izsmelti visi citi veidi, kā samilzušo situāciju atrisināt.
"Jautājums tagad ir par turpmāko rīcību, proti, kas notiek, ja valde netiek atlaista vai neatkāpjas," piebilda asociācijas vadītāja.
Vaicāta, vai Ziņu dienestam valdes neatkāpšanās gadījumā būtu jārīko streiks, Ģiga atbildēja, ka tā [streika rīkošana] būtu patiešām nokaitēta situācija, piebilstot, ka būtu labi, ja līdz šādai situācijai Latvijas Radio nenonāktu.
LŽA vadītāja atzina, ka viegla risinājuma šai situācijai nav, piebilstot, ka liela daļa atbildības gulstas uz politiķu pleciem, jo ilgu laiku pēc Saeimas ievēlēšanas bija grūtības izveidot valdību, kā rezultātā pašlaik ir tā saucamais tehniskais budžets.
"Paies gads vai divi, kamēr valdība “iešūposies”, bet tik ilgs laiks medijiem ir bīstams, jo var notikt neatgriezeniskas un nesaglābjamas izmaiņas," sacīja Ģiga, piebilstot, ka informatīvā telpa ir jānodrošina katru dienu, "nevis jāpagaida, kad kāds būs pieņēmis kādus lēmumus".
Asociācijas vadītāja uzsvēra, ka tādās nelielās valstīs kā Latvija un Igaunija medijiem līdzīgi kā nacionālajai kultūrai nākotnē būs vajadzīgs valsts atbalsts. “Tie paši par sevi nav dzīvotspējīgi kā biznesa modelis; tie [mediji] nespēs sevi uzturēt, un būs vajadzīgi atbalsta mehānismi,” pauda Ģiga.