Raidījuma «Pasaule kabatā» sestajā sērijā TVNET studijā viesojās Kembridžas Universitātes doktorants un starptautiskās politikas pētnieks Tomass Pildegovičs. Diskusijas ietvaros tika apspriesti jautājumi par pagājušās nedēļas protestiem Krievijā, Irānas sagrābtā tankkuģa lietu un Borisa Džonsona iespējamo ietekmi uz «Brexit» procesu un Latvijas ekonomiku kopumā.
02:17: Aizvadītie protesti Krievijā
13:28: Irānas sagrābtā tankkuģa lieta
25:50: Boriss Džonsons un viņa potenciālā ietekme uz «Brexit» procesu un Latvijas ekonomiku
Diskusijas laikā Pildegovičam tika uzdots jautājums par saistību starp Vladimira Putina nokritušajiem popularitātes reitingiem un pagājušajā nedēļas nogalē piedzīvotajiem protestiem. Pildegovičs atbildēja, ka Krievijas iedzīvotājos ir acīmredzams pieprasījums pēc pārmaiņām un sabiedrībā ir nogurums no Ukrainas, Sīrijas un nacionālisma naratīviem.
«Ir skaidrs, ka ilgstošā ekonomiskā stagnācija sāk darīt savu. Lai gan, protams, Krievijā nav dziļas ekonomiskas krīzes, tomēr jau no 2014. gada izaugsmes tempi ir ārkārtīgi lēni. Tie ir aptuveni 1%-1.5%, kamēr inflācija ir 6%. Tas nozīmē, ka objektīvi iedzīvotāju pirktspēja samazinās. Objektīvi arī samazinās iedzīvotāju pārtikas kvalitāte. Uz Krievijas ekonomiku, protams, efektu arī atstāj Rietumu sankcijas un ārpolitiskā stagnācija. Tātad ir skaidrs, ka ir pieprasījums pēc pārmaiņām, un šo arī atspoguļo Putina reitingu kritums,» saka Pildegovičs.
Lai ielūkotos pilnajā diskusijā par notikušajiem protestiem Krievijā, Irānas sagrābto tankkuģi «Stena Impero» un jaunā Lielbritānijas premjerministra iespējamo ietekmi uz «Brexit» procesu un Latvijas ekonomiku, skaties raidījuma ierakstu raksta sākumā.