Raidījuma «Pasaule kabatā» septītajā sērijā TVNET studijā viesojās Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošais pētnieks Toms Rostoks. Diskusijas ietvaros tika apspriesta ASV izstāšanās no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), Osamas bin Ladena dēla Hamzas bin Ladena nāve un Turcijas draudi iebrukt Sīrijā.
18:20: Osamas bin Ladena dēla nāve
29:50: Turcijas draudi iebrukt Sīrijā
Spilgtākās raidījumā paustās domas
ASV izstāšanās no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT)
Diskusijas ietvaros Tomam Rostokam tika uzdots jautājums par INFT līguma sabrukšanas iespējamajām sekām Latvijai. Viņam tika norādīts, ka Krievijai potenciāli būtu iespēja novietot savas kodolraķetes Kaļiņingradā un to rādiuss būtu pietiekams, lai sasniegtu visas trīs Baltijas valstis. Intervētājs vēlējās noskaidrot, vai Baltijas valstīm tagad būtu jāuztraucas un kaut kā īpašāk vajadzētu sākt domāt par savas gaisa telpas aizsardzību.
Rostoks norādīja, ka uztraukumam nav pamata. «Faktiski, ja mums par kaut ko būtu jāuztraucas saistībā ar Krieviju, tad kodolieroči ir tas mazākais. Nav tā, ka mums pilnīgi nav jāuztraucas, bet kodolieroči vienkārši nav prioritāte. Drīzāk varētu būt runa par kaut kādiem citiem veidiem, kā Krievija varētu mēģināt destabilizēt Baltijas valstis. Es domāju, ka par šo varētu būt drīzāk pārdomas citās Eiropas valstīs. Piemēram, 80. gados bija lielās pretkara demonstrācijas, kad cilvēki gāja un protestēja pret kodolieročiem. Šādas ziņas par raķešu rādiusiem drīzāk var pārdot Berlīnes iedzīvotājiem, jo viņi tieši uz vienas no apļa ārējām maliņām atrodas,» saka Rostoks.