Lai gan smakojošā apģērbā un apreibinošo vielu ietekmē sabiedriskajā transportā braukt aizliegts, piedzērušies bezpajumtnieki, kas ož pēc urīna, alkohola un netīrības, ne reizi vien ir sabojājuši braucienu. Ja ir jābrauc tālu, jāizvēlas – ciesties vai izkāpt un gaidīt nākamo transporta līdzekli. “Rīgas satiksmes” kontrolieri un pašvaldības policija neko daudz izdarīt nevar – izsēdina smirdošo, kas aiziet uz nākamo pieturu un turpina ceļu.
Pat ja "bomzim" vadītājs liek izkāpt no tramvaja, salons vēl ilgi smird. Ja nejauši gadās iesēsties bezpajumtnieka atstātā slapjumā, ilgi nepazūdošas emocijas garantētas.
“Rīgas satiksme” skaidro, ka ir divas risinājumu iespējas:
1. Pasažieris var iet uzreiz pie transportlīdzekļa vadītāja un ziņot par problēmu. Šādā gadījumā vadītāja pienākums ir par to informēt dispečeru, kurš pieņem lēmumu, kā tālāk rīkoties;
2. Pasažieris var zvanīt arī policijai un informēt par situāciju. Pašvaldības policija ir izveidojusi speciālu aplikāciju, ko var izmantot, ziņojot par nevēlamām personām sabiedriskajā transportā.
Kopējais bezpajumtnieku skaits Rīgā precīzi nav zināms, skaidro Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.