Epsteins tika atrasts miris apmēram diennakti pēc tam, kad atklātībā nāca dokumenti lietā par nomelnošanu, kas tika ierosināta pret kādreizējo Epsteina sabiedroto Gisleinu Maksvelu. 2017.gadā ar ārpustiesas vienošanos izbeigtās tiesvedības dokumentos bija aprakstīts, kā Epsteins esot vervējis jaunas meitenes, ko seksuāli izmantojis. Pusaudzes viņš esot vervējis pat skolās, un vienā gadījumā - pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa Maralago īpašumā Floridā.
Pēc Epsteina nāves internetā sākās dažādu sazvērestības teoriju apspriešana. Vienu no tām piespēlēja pats Tramps, daloties ar kāda cita lietotāja tvitera ierakstu, kurā Epsteina nāve bija sasaistīta ar bijušo ASV prezidentu Bilu Klintonu, kura sieva Hilarija ir kādreizējā Trampa sāncense.
"Šis ir vēl viens piemērs, kā prezidents izmanto savu amatu, kam ir sabiedrības uzticēšanās, lai uzbruktu saviem politiskajiem ienaidniekiem ar nepamatotām sazvērestības teorijām," sacīja prezidenta amata kandidāts no demokrātu partijas Beto O'Rurks.
Epsteinam bija daudz paziņu slavenību un politiskajās aprindās: Tramps, Klintons, Lielbritānijas princis Endrjū, apakšveļas kompānijas "Victoria's Secret" mātes uzņēmuma dibinātājs Leslijs Veksners un vēl daudzi citi.
Pēc Epsteina nāves sociālajos tīklos "Facebook", "Twitter" un "YouTube" parādījās dažādas versijas par to, ka Epsteins patiesībā esot ticis nogalināts, un minējumi, kurš to varētu būt izdarījis.
Minējumu izteikšanā iesaistījās arī vairākas prominentas personības, vēsta raidorganizācija BBC. Ņujorkas mērs Bils de Blāzio sacīja, ka tas esot "pārāk ērti", ka Epsteins vairs nevarot izmeklētājiem atklāt informāciju par citiem cilvēkiem, kuri varētu būt pastrādājuši noziegumus.