1947.gadā tikko no Apvienotās Karalistes neatkarību ieguvusī Indija tika sadalīta Indijā un Pakistānā, balstoties uz katrā reģionā vadošo reliģiju. Sadalīšana noveda pie masveida migrācijas un vardarbības, un šā laika notikumi joprojām met ēnu pār abu valstu attiecībām. Gan Indijai, gan arī Pakistānai ir kodolieroči, kas uz jebkādiem konfliktiem abu valstu starpā liek skatīties ar lielām bažām.
Džammu un Kašmiras galvaspilsētā Šrīnagarā atrodas Hanjaras rajons, kurā nereti notiek pret Indijas valdību vērsti protesti, norāda BBC žurnāliste Gīta Pandeja, kura divas dienas apceļoja reģionu. Lai tur nokļūtu, nācās apbraukt vairākas ceļu aizšķērsojošas barjeras.
"Tas ir milzīgs bandītisms no valdības puses," stāsta kāds vīrietis gados, ko žurnāliste satika, apstājoties pie vienas no barjerām.
Drīz uzrodas policija, kas liek vīram doties prom, jo spēkā ir komandantstunda. "Jūs mūs turat ieslēgtus dienā. Jūs mūs turat ieslēgtus naktī," saka pavecais vīrs.
Policisti arī žurnālistei liek doties prom, bet pirms tam viņa sastop jaunu vīrieti ar mazu bērnu uz rokām. Viņš saka, ka esot gatavs ar ieroci rokās cīnīties pret Indiju.
"Šis ir mans vienīgais dēls. Viņš vēl ir pārāk mazs, bet es arī viņam mācīšu ņemt rokās ieroci," norāda vīrietis, pat nepiesargājoties no līdzās esošajiem policistiem.
"Kašmiras ielejā, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņi, ceļā satiktie vīri saka, ka vairs negribot dzīvot bailēs no drošības spēkiem," raksta Pandeja. "Nemieri šeit notiek 30 gadu garumā, bet tas, ko šejienes iedzīvotāji dēvē par tālās Deli iedibināto "diktatorisko kārtību", iedzinis stūrī pat tos, kuri nekad nav atbalstījuši separātismu. Tas atstās nopietnas sekas gan uz Kašmiru, gan Indiju.