Mākslīgās gaļas atbalstītāji norāda, ka tās ražošanas process ir ilgtspējīgāks par lopu audzēšanu, jo tam nevajag lielas zemes platības, ūdeni un lopbarības audzēšanu. Šo iemeslu dēļ tradicionālā gaļas ieguve ir liels siltumnīcas efekta gāzu avots, kas savukārt pastiprina globālo sasilšanu.
Viņa uzņēmums, kas ražo arī "mēģenes" liellopa un pīles gaļu, piesaistījis investīcijas no pārtikas gigantiem "Cargill" un "Tyson Foods", kā arī miljardieriem Bila Geitsa un Ričarda Brensona.
Pagaidām mākslīgās gaļas industrija vēl ir bērna autiņos. Ar pašreizējām tehnoloģijām var saražot nelielu gaļas daudzumu, līdz ar to gatavais produkts ir ārkārtīgi dārgs. Ražotājiem arī rūpīgi jāpierāda regulatoriem, ka viņu radītais produkts ir drošs lietošanā, kā arī jācīnās ar lopkopības uzņēmumu mēģinājumiem neļaut to saukt par gaļu.
Un, protams, jāpārliecina patērētāji.
Sanfrancisko jaunuzņēmuma "New Age Meats" dibinātājs Braiens Spīrss norāda, ka daudzi pircēji labprātāk ēstu gaļu, kuras ieguve nav sagādājusi ciešanas dzīvniekiem.
"Cilvēki grib gaļu. Bet viņi nevēlas nokaušanu," skaidro Spīrss. "Tāpēc mēs ražojam bez nokaušanas iegūtu gaļu. Mēs zinām, ka tas ir milzīgs tirgus - cilvēki, kuri grib gardu gaļu, kuras dēļ netiek nokauti dzīvnieki."
Viņa uzņēmums no šūnām ražo cūkgaļu.
Emerivilā, Kalifornijas štatā, dibinātais uzņēmums "Finless Foods" no cilmes šūnām ražo laša, karpas un jūras plauža gaļu. Tapšanas stadijā ir zilās tunzivs gaļa; tā ir populāra suga, kas tiek pārmēru daudz zvejota un kurā ir augsta dzīvsudraba koncentrācija.