Hatlula sākotnēji esot piekritusi parakstīt dokumentu, kurā noliedz, ka būtu pārcietusi spīdzināšanu un vardarbību, atklāja sievietes brālis Valids. Taču vēlāk valsts amatpersonas likušas viņai ierakstīt videopaziņojumu, no kā viņa atteicās.
"Prasība filmēties un noliegt, ka notikusi spīdzināšana, neizklausās reālistiska," sacīja brālis.
Hatlulas ģimene apgalvo, ka vairākās spīdzināšanas reizēs klāt bijis Saūds Kahtani, kurš tolaik bija Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana vecākais padomnieks. Tiek uzskatīts, ka Kahtani bija iesaistīts Hašogi slepkavībā.
Haktani esot Hatlulai draudējis, ka viņu izvarošot un nogalināšot, sacīja aktīvistes radinieki.
Tikmēr Saūda Arābijas prokuratūra paziņojusi, ka esot izmeklējusi šos apgalvojumus un secinājusi, ka tie esot nepatiesi.
Aizturētajām sievietēm izvirzīto apsūdzību skaitā ir vairākas, kas saistītas ar teokrātiskās valsts kiberdrošības likumiem. Maksimālais iespējamais sodamērs ir piecu gadu cietumsods.
Hatlula apsūdzēta par kontaktiem ar 15 līdz 20 ārvalstu žurnālistiem, mēģinājumā pieteikties darbā Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) un digitālā privātuma aizsardzības apmācību apmeklēšanā, norādījis viņas brālis.
Pēdējo divu gadu laikā Saūda Arābijā aizturēti daudzi aktīvisti, intelektuālo aprindu pārstāvji un garīdznieki. Domājams, tas darīts ar mērķi iznīdēt opozīciju, kamēr kroņprincis cenšas veikt reformas un mazināt valsts atkarību no naftas.