Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

LOSP: Latvijā ir ļoti liels bioekonomikas attīstības potenciāls (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Govis. Ilustratīvs attēls.
Govis. Ilustratīvs attēls. Foto: Rebeka Žeire/LETA

Latvijā salīdzinājumā ar daudzām citām Rietumeiropas valstīm ir ļoti liels attīstības potenciāls bioekonomikai jeb tautsaimniecības daļai, kas balstās bioresursu izmantošanā pārtikas un barības, enerģijas, preču un pakalpojumu ražošanai, intervijā aģentūrai LETA pauda Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Viņš skaidroja, ka atšķirībā no Latvijas daudzās citās Rietumeiropas valstīs visa lauksaimniecības zeme jau ir izmantota un ir daudz mazāk dabisko pļavu un mežu. "Mēs tiešām esam viena no Eiropas valstīm, kur bioekonomika var attīstīties ļoti labi," teica Treibergs.

LOSP valdes priekšsēdētājs arī minēja, ka bioekonomikas virzienā labi var attīstīties ne tikai Latvija, bet arī pārējās Baltijas valstis, kā arī Skandināvijas valstis.

Jau ziņots, ka Latvija ir pirmā no Centrālās un Austrumeiropas Eiropas Savienības (ES) valstīm (ES-13), kam ir apstiprināta nacionālā "Bioekonomikas stratēģija - 2030".

Iniciatīvas "Bioeast" mērķis ir sekmēt ES13 valstu darbību zinātnes jomā, izmantojot potenciālu un ES piedāvātās iespējas, uzlabot zinātnes atziņu ieviešanu un zināšanu apmaiņu, lai iesaistītos Eiropas pētniecības un inovāciju programmās, veicinātu bioekonomiku, izveidotu starp dalībvalstīm makroreģionālu tīklu, sekmētu labākās pieredzes apmaiņu, veicinātu informētību par bioekonomikas priekšrocībām.

Bioekonomika ir tautsaimniecības daļa, kur ražošanas procesā ilgtspējīgā un pārdomātā veidā tiek izmantoti atjaunojamie dabas resursi (no zemes un ūdens), lai ražotu pārtiku un barību, produktus un enerģiju. Bioekonomikas attīstības pamatā ir zināšanas, pētniecība un inovācijas, lai nodrošinātu produktu pievienotās vērtības palielināšanu, reģionu attīstību un ilgtspējīgu dabas resursu apsaimniekošanu.

Svarīgākais
Uz augšu