Kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms jūlijā pret iepriekšējo mēnesi ir krities par 12,1%. Samazinājums vērojams visos ražošanas veidos, izņemot vēja elektrostacijas, kur pieaugums par 33%, kā arī mazās hidroelektrostacijas (HES), kur ir pieaugums par 12%.
Par 15% samazinājums vērojams Daugavas HES, lielajās termoelektrostacijās par 11%, kā arī mazajās elektrostacijās ar jaudu līdz desmit megavatiem - koģenerācijā saražotais apjoms kritis 14%, biomasas stacijās - par 28%, biogāzes stacijās - par 4%, bet saules enerģijas izstrāde ir samazinājusies par 7% attiecībā pret jūniju.
Latvijas elektroenerģijas patēriņš jūlijā bija 556 187 MWh, salīdzinājumā ar jūniju kāpums par 1%, bet pret gadu iepriekš kritums par 3%.
Izmaiņas vietējā elektroenerģijas bilancē jūlijā veicināja importa pieaugumu no trešajām valstīm Krievijas un Baltkrievijas importētās elektroenerģijas pieaugums par 60% attiecībā pret jūniju, vienlaikus imports no Eiropas Savienības (ES) valstīm samazinājās par 2%.
Importa samazinājums no ES valstīm skaidrojams ar elektroenerģijas cenas pieaugumu Skandināvijas valstīs vidēji par 40%.
Samazinoties gan elektroenerģijas patēriņam, gan ģenerācijai, jūlijā vidējā elektroenerģijas Latvijā cena palielinājās par 9,6%, bet, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, vērojams cenas samazinājums par 10%.