Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Elektrība. Ilustratīvs attēls
Elektrība. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Šā gada jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā, saražojot 357 655 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms jūlijā pret iepriekšējo mēnesi ir krities par 12,1%. Samazinājums vērojams visos ražošanas veidos, izņemot vēja elektrostacijas, kur pieaugums par 33%, kā arī mazās hidroelektrostacijas (HES), kur ir pieaugums par 12%.

Par 15% samazinājums vērojams Daugavas HES, lielajās termoelektrostacijās par 11%, kā arī mazajās elektrostacijās ar jaudu līdz desmit megavatiem - koģenerācijā saražotais apjoms kritis 14%, biomasas stacijās - par 28%, biogāzes stacijās - par 4%, bet saules enerģijas izstrāde ir samazinājusies par 7% attiecībā pret jūniju.

Latvijas elektroenerģijas patēriņš jūlijā bija 556 187 MWh, salīdzinājumā ar jūniju kāpums par 1%, bet pret gadu iepriekš kritums par 3%.

Izmaiņas vietējā elektroenerģijas bilancē jūlijā veicināja importa pieaugumu no trešajām valstīm Krievijas un Baltkrievijas importētās elektroenerģijas pieaugums par 60% attiecībā pret jūniju, vienlaikus imports no Eiropas Savienības (ES) valstīm samazinājās par 2%.

Importa samazinājums no ES valstīm skaidrojams ar elektroenerģijas cenas pieaugumu Skandināvijas valstīs vidēji par 40%.

Samazinoties gan elektroenerģijas patēriņam, gan ģenerācijai, jūlijā vidējā elektroenerģijas Latvijā cena palielinājās par 9,6%, bet, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, vērojams cenas samazinājums par 10%.

Svarīgākais
Uz augšu