· Nekārtība un drupačas it visur! Kārtību izdevās ieviest vai nu pa nakti, vai uz 15 minūtēm, citādi parastā mājas kārtība bija - “karalauks”.
· Viņi neguļ vienlaikus! Kādu gadu noteikti nē. Pēc tam jau kļūst labāk, jo nakts miega laiks sakrīt.
· Iespējams, būs ļoti daudz pamperu, knupīšu, mantu, un tava ikdiena slīks krāsainos plastmasas štruntos ilgu laiku. Kamēr bērni ir mazi, viņu mantas ir visur. Tās ir skaļas, krāsainas un cietas (ļoti sāp, kad uzkāpj!).
· Viņi no pirmās dienas labprāt pavada laiku kopā. Viņi viens otru nodarbina labāk nekā jebkura manta. Protams, tev jābūt klāt un jāuzrauga.
· Viņiem ir līdzīgas vēlmes, spēles, ēdienkarte, režīms. Ērtāka sadzīve – izejot no mājas jāpaņem ūdens un banāni, nevis katram savas uzkodas, mantas, telefoni utt.
Bērni ar lielu vecuma starpību
· Ļoti garas dienas – mazais ceļas agri, bet lielie iet gulēt salīdzinoši vēlu.
· Īsi vakari – kad mazais bērns nolikts gulēt, lielajiem sākas aktivitāte (izmazgāt matus, apsegt, salasīt kastaņus un uzadīt zeķi skolai), līdz ar to miers iestājas pēc plkst. 22, bet – tavu neražu! – man uzreiz jau nāk miegs, un filma paliek nenoskatīta jau gadu.
· Katram savi ēšanas un izklaides paradumi, līdz ar to ģimenei ir jābūt gatavai piekāpties, dalīties interešu grupās un vārīt vairākos katlos (ja vien pusdienās nav kartupeļi frī. Tos ēd visi).