“Da es savai Kristīnei līdzi kaut uz pasaules malu!” raugoties miglainām acīm, saka vīrietis. Viņš savai mīļotajai “dienas laikā, šmigā" ir uzcēlis māju. Laka kurpes, odekolona pudeles, lupatas, matrači, maisi – atkritumu grēda klāj zemi līdz ceļiem. Te, dzelzceļa malā, “kūrortā Berjozki” dzīvo “bijušie cilvēki”.
Apmetni dzelzceļa malā starp Čiekurkalna un Juglas staciju var ieraudzīt tikai no viena skatpunkta - pa garām braucoša vilciena logu. Bērzu puduri ar košām lupatu instalācijām, izžautu veļu un ugunskuru, no kura jau no paša rīta ceļas melns dūmu mutulis, no ziņkārīgo skatieniem sargā betona žogs. Vienā pusē ir industriāls rajons, otrā dzelzceļš, pa vidu – ciemats tiem, kas bez apstājas "svin dzīvi". Vietām aina ir pavisam iracionāla – paralēli aizejošas sliedes apstājas pie dzelzs vārtiem. Uz sliedēm akurāti salikti apavu pāri. Uz auklas izkārts paklājs ar austrumnieciskiem motīviem.
Puskails cilvēks uz kaut kāda paaugstinājuma. Antimāksla, tīrs dadaisms!
Ilgi minstināmies, līdz beidzot saņemamies doties uz ārpasaulīgo zonu – nezinām taču, kā mūs tur uzņems. Tomēr izrādās, ka nekāda “Stalkera zona” ar dzeloņstieplēm, anomālijām un zemapziņas istabu nav.
Ir miermīlīgi eskeipisti Marka Aurēlija sludinātās brīvības stilā, kas, kad vien var, met "po čornomu" un daudz guļ.
Kopumā telšu pilsētiņā mitinās astoņi cilvēki, daži arī ziemā. Ir tādi, kas te dzīvo piecus gadus.