Runājot par mācību galda novietojumu, Baiba Freija iesaka to likt pie loga, ja istabas iekārtojums to atļauj, – tā maksimāli tiks izmantota dienas gaisma. Tāpat viņa norāda, ka galdam būtu jāatrodas klusā un mierīgā vietā, kur nav pārāk daudz traucēkļu un bērns var koncentrēties mācībām.
Mēbeles, ko var pielāgot bērna augumam, ir ļoti ilgtspējīga izvēle – tas ļauj ietaupīt naudu un resursus, nepērkot jaunas mēbeles ik pēc pāris gadiem, kad iepriekšējās kļuvušas par mazu. Dizainere iesaka izvēlēties ne tikai pielāgojamu galdu, bet arī gultu, plauktu sistēmu, krēslu un citas mēbeles: “Mūsdienās ir pieejami neskaitāmi funkcionāli risinājumi. Piemēram, ir redeļu gultiņas, ko var pārveidot par gultu, noņemot vienu no redeļu malām, un pat paplašināt līdz divu metru garumam, vai galdi, ko var kombinēt ar citiem galdiem vai atvilktņu skapīšiem, lai paplašinātu darba platību. Modulārās plauktu sistēmas ļauj pievienot daļas, kad jūtat nepieciešamību pēc papildu vietas mantu glabāšanai.”
Sākot skolas gaitas, mantu bērna istabā kļūs vēl vairāk – ne vien rotaļlietas, bet arī grāmatas un burtnīcas, kancelejas preces, piederumi radošiem darbiem.
“Ieviesiet atsevišķu atvilktņu skapīti uz riteņiem, lai tur glabātu visus mācību materiālus vienuviet.
Skapīti bērns varēs novietot zem darba galda vai viegli pārvietot uz citu istabas daļu, ja nepieciešams. Ja mācību galds ir novietots pie sienas, tad noderīgi būs plaukti virs galda vai speciāli sienas organizatori, kur salikt mācībām nepieciešamās lietas un sīkumus,” saka dizainere.