Viedtelefoni atšķiras ne tikai pēc to izskata, bet arī aprīkojuma. Arī darbības jauda tiem ir atšķirīga, tādēļ ražotājs katram modelim norāda specifiskās absorbcijas pakāpi (SAR vērtību), kas raksturo, cik lielu enerģiju mobilā tālruņa lietošanas laikā absorbē cilvēka ķermenis. «Chicago Tribune» pētījumā atklāts, ka dažiem modeļiem pieļaujamās robežvērtības tiek pārkāptas četras un pat piecas reizes.
Kopumā pārbaudīti 11 ASV populāru viedtelefonu modeļi, kuru ražotāji ir Apple, Samsung un Motorola. Par viedierīču atbilstību noteiktām normām ASV ir atbildīga Federālā sakaru komiteja, kas noteikusi normu: 1,6 vati uz vienu kilogramu. Pasaules Veselības aizsardzības organizācija uzskata, ka augstākā pieļaujamā norma ir 2 vati.
Pārbaudē konstatēts, ka Apple ražotajam iPhone 7 šī vērtība ir 7,15, bet Samsung ražotajam Galaxy S8 – 8,22 vati, kas abos gadījumos ievērojami pārsniedz pieļaujamo normu. Arī jaunākie iPhone 8 un Galaxy S9 ievērojami pārsniedz šīs robežvērtības. Tomēr mobilo telefonu starojums «Chicago Tribune» eksperimentā mērīts 2 milimetru attālumā no ierīces, kaut gan standarta testos to mēra 5 milimetru attālumā. Laikraksts gan apgalvo, ka arī ievērojot noteikto distanci tas pārsniedz normu - iPhone 7 gadījumā tie ir 2,47 vati uz kilogramu, bet Galaxy S8 – 1,53 vati, kas, kaut arī ar grūtībām, tomēr iekļaujas noteiktajās robežās.