Jūrmalas domē norāda, ka ar VAK par ēkas lietošanu noslēgts līgums uz pieciem gadiem, tomēr līgumā esot iekļauts nosacījums, ka gadījumā, ja telpas būs nepieciešamas pašvaldības funkciju nodrošināšanai, tad līgumu var lauzt. Nu pašvaldībai šāda vajadzība radusies - muzeja ēkā plānots ierīkot Dzimtsarakstu nodaļu. Ēka, kurā patlaban atrodas Dzimtsarakstu nodaļa, Paula Stradiņa ielā 6, esot morāli novecojusi, bet remonts būtu jāsaskaņo ar septiņiem šī zemes gabala kopīpašniekiem.
Senās ēkas Pils ielā 1 restaurācijai nauda - 930 000 eiro - tika piešķirta no valsts budžeta. Pašvaldība, prasot finansējumu Saeimas budžeta komisijai, savulaik norādījusi, ka Jūrmalas pilsētas mērķis ir atjaunotajā ēkā izveidot piekrastes dabas vērtību un kultūrvides centru.
Jūrmalas domē gan uzsver, ka naudu piešķīra nevis muzejam, bet ēkas restaurēšanai.
Tikmēr muzeja vadība norāda, valsts budžeta piešķirtajai naudai tiek mainīts izlietošanas mērķis un aizvien ticamāka šķietot versija, ka Jūrmalas domei jau no paša sākuma bijis plāns, kā tikt pie restaurētas ēkas, par to no pašvaldības maciņa nesamaksājot ne centa, vēstīja "TV3 Ziņas".
"Protams, ka tā māja ir ļoti skaista un, iespējams, ka ļoti daudz tā patīk un daudzi to gribētu, bet man šķiet, ja ir bijusi noruna, ka būs muzejs, tad tai norunai arī tādai ir jāpaliek. Jo citādi iznāk, ka mēs esam bijuši tikai kā tāds instruments citu ideju realizēšanā. Ja tā ir, tad tas ir ļoti bēdīgi," secina muzeja vadītāja.
Jūrmalas dome muzejam liek no telpām izvākties līdz 1.septembrim. Muzejs gan to neplāno darīt. Pašvaldība tādā gadījumā sola vērsties tiesā.