No 24. līdz 26. augustam Francijas kūrortpilsētā Biaricā norisinājās G7 samits. Tā ietvaros tika apspriests liels daudzums starptautiskajām attiecībām pagaidām aktuālu jautājumu. Portāls TVNET piedāvā ieskatu piecos galvenajos samita secinājumos.
Brexit: Lielbritānija tuvinās ASV; Lielbritānijai jānāk klajā ar reālistiskiem piedāvājumiem ES
«Brexit» jautājuma saistībā G7 samits jau atkal iezīmēja diskusijas par Lielbritānijas nākotni pasaulē pēc izstāšanās no Eiropas Savienības 31. oktobrī. Tā ietvaros norisinājās ASV prezidenta Donalda Trampa un Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tikšanās. Abi politiķi viens otram veltījuši atzinīgus vārdus, bet Tramps izteicies, ka Džonsons ir īstais cilvēks, kuram vadīt izstāšanās procesu. Tāpat Tramps paziņoja, ka abām valstīm pēc Lielbritānijas izstāšanās būs lielākais tirdzniecības līgums, kāds Londonas un Vašingtonas starpā jebkad ir bijis.
Visticamāk, šeit ir novērojami iedīgļi Lielbritānijas pieaugošajai paļāvībai uz tās lielo aizjūras sabiedroto. Ir skaidrs, ka pēc Džonsona vadītās valsts aiziešanas tās sadarbība ar Eiropas valstīm kādu laiku nebūs tik spēcīga, kā pašlaik. Līdz ar to Lielbritānijai ir nepieciešams spēcināt sadarbību ar citiem tai draudzīgiem spēlētājiem un izmantot iespējas slēgt tirdzniecības līgumus, kuri būtu autonomi no Eiropas Komisijas. Ņemot vērā abu valstu attiecību īpašo statusu, ASV ir Lielbritānijas pirmā izvēle. Par pašu ASV runājot, nenoliedzami, ka tai Lielbritānija ir izdevīgāka kā Eiropas Savienības dalībvalsts (lai veidotu ASV balsi organizācijas iekšienē), taču tā vien izskatās, ka vismaz pagaidām Tramps Londonu likteņa varā pamest negrasās.