Barkmane skaidro, ka aptuveni trešā daļa no Spānijā importētajiem kalmāriem nāk tieši no Folklendu salām.
Bezvienošanās „Brexit” dēļ darbu varētu zaudēt arī 6000 cilvēku, kuri ir saistīti ar Folklendu salu zivju rūpniecību, kā arī ar eksportu uz Spāniju. Barkmane pauž, ka ar Vigo reģistrētajiem uzņēmumiem ir noslēgti vairāku miljonu mārciņu vērti līgumi, kurus, iespējams, būs nepieciešams lauzt.
Pašlaik Folklendu salās ir viens no augstākajiem iekšzemes kopprodukta (IKP) rādītājiem uz vienu personu pasaulē – tas ir 12. vietā, esot starp Norvēģiju un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.
Folklendu salas zivju rūpniecībai aktīvi pievērsās pēc 1982. gada militārā konflikta, kad savas pretenzijas uz salām pieteica Argentīna, kas šīs salas dēvē par „Las Malvinas”. Šajā konfliktā dzīvību zaudēja 655 Argentīnas karavīri, 255 britu karavīri, kā arī trīs vietējie iedzīvotāji. Pēc konflikta Folklendu salu valdība sāka izdot zvejošanas kvotas salu apkārtnē esošajiem ūdeņiem, kas arī ļāva veikt ekonomisku uzrāvienu.
Tomēr ne visi Folklendu salu iedzīvotāji ir noskaņoti negatīvi. Viens no zivju rūpniecības nozares pārstāvjiem Rodžers Sfinkss uzskata, ka viens no veidiem, kā izvairīties no „Brexit” negatīvajām sekām, ir „nomainīt kuģiem karogus – no Lielbritānijas uz Spānijas karogiem”.
Tomēr kopumā salas pārstāvji ir pārliecināti, ka bezvienošanās „Brexit” būs iespēja sākt jaunas attiecības ar Eiropas Savienību, mēģinot veidot neatkarīgu tirdzniecības politiku, kas, iespējams, ļautu pasargāt Folklendu salu ekonomiku.
„Pircēji Eiropas Savienībā jau reaģē – pasūtījumi kļuvuši mazāki, ir liela neziņa, vai mēs turpināsim eksportu. Mēs esam samazinājuši arī cenas, bet tas nemazina neskaidrību par nākotni,” norāda Hislops.
Tiek norādīts, ka joprojām salu ekonomikā ārkārtīgi svarīga ir gaļas eksporta nozare. Hislops prognozē, ka pēc „Brexit” muitas tarifi varētu celties pat par 42%, kas negatīvi ietekmēs nozari.
Arī Voless prognozē, ka grūtākais ir tikai priekšā. „Zvejas kompānijas izmaiņas jutīs jau no pirmās dienas. Ja mums būtu iespēja kaut ko izmainīt, tad vajadzētu darīt visu, lai mēs neciestu. Tomēr es nedomāju, ka aizjūras teritoriju iedzīvotāju problēmas ir Londonas dienaskārtībā.”