Atkarībā no ES valsts, mainīsies Lielbritānijas pilsoņu iespēja izmantot tās veselības aprūpes sistēmu un cena, ko nāksies maksāt.
Bezvienošanās "Brexit" gadījumā gaidāmi pārrāvumi Lielbritānijas nodrošināto pārrobežu finansiālo pakalpojumu darbībā, teikts ziņojumā.
Inflācijas pieaugums pēc izstāšanās no ES varētu mazināt sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem.
Ja notiks bezvienošanās "Brexit", iespējami protesti visā Lielbritānijā. Tie prasīs ievērojamus policijas resursus.
Varētu izcelties sabiedriskie nemieri un spriedze starp sabiedrības grupām, brīdina valdības ziņojums.
Jelouhammeras dokumentā atzīts - ja notiks izstāšanās bez vienošanās, Lielbritānija attiecībās ar ES pilnībā nonāks "trešās valsts" statusā. Ar nevienu no ES dalībvalstīm patlaban nav noslēgti divpusēji līgumi, tāpēc sadarbības nosacījumi bezvienošanas "Brexit" gadījumā mainītos uz neizdevīgākiem.
Lielbritānijas valdībai ar 2.augustu datēto dokumentu nācās publicēt pirms parlamenta darbs uz laiku tika apturēts, pildot britu premjerministra Borisa Džonsona lūgumu. Plānots, ka Lielbritānijas parlaments darbu atsāks 14.oktobrī - tikai divas nedēļas pirms pašlaik noliktā "Brexit" termiņa. Džonsons nav nācis klajā ar jaunu vienošanos. Viņš iepriekš izteicies, ka vēlas panākt Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES bez jauna pagarinājuma, tātad līdz 31.oktobrim.
Valdības sagatavotajā ziņojumā aprakstīts sliktākais ticamais scenārijs.
"Brexit" sekretārs Keirs Starmers norādījis, ka parlamenta darbs esot jāatjauno, lai deputātiem "būtu iespēja izpētīt šos dokumentus un spert visus nepieciešamos soļus, lai apturētu" bezvienošanās "Brexit".
Lielbritānijas valdība solījusi drīzumā publicēt pārskatītu prognozi, kurā iekļauti arī tās plānotie bezvienošanās "Brexit" seku novēršanas pasākumi.
Aizsardzības ministrs Bens Voless ceturtdien sacīja, ka valdība "tērē naudu, lai paveiktu lielus darbus" un nepieļautu šo prognožu piepildīšanos.