Finiša taisnē sarunas par ieslodzīto apmaiņu nonāca augusta beigās, pēc tam, kad Putins vizītē Parīzē tikās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu. Sākotnēji tika vēstīts, ka apmaiņa notikšot pēc shēmas "33 pret 33".
5.septembrī Putins pavēstīja, ka par ieslodzīto apmaiņu Krievija un Ukraina paziņošot jau tuvākajā laikā – divas dienas vēlāk apmaiņa jau notika.
Kā tas ietekmēs sarunas par Austrumukrainas konflikta atrisinājumu?
Ieslodzīto apmaiņa ir pozitīvs solis, kas radīs labvēlīgu politisku fonu turpmākām sarunām par Austrumukrainas krīzes noregulējumu, uzskata Krievijas Starptautisko lietu padomes vadītājs Andrejs Kortunovs.
Šis solis arī varētu pietuvināt jaunu Ukrainas jautājuma samitu. Makrons augusta beigās paziņoja, ka jauns samits varētu notikt jau septembra beigās. Kortunovs pauž viedokli, ka tas varētu būt jauns pagrieziena punkts Ukrainas krīzes risinājumā.
Zelenskis šonedēļ arī izteicās, ka sankcijas pret Krieviju jāsaglabā līdz brīdim, kamēr Ukrainā iestāsies miers.
Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.
Kā ziņots, sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas Rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.
ES sankciju mīkstināšanu sasaistījusi ar Minskas vienošanās izpildi.