Arī Saūda Arābija paziņojusi, ka vajadzības gadījumā ķersies pie savu stratēģisko naftas rezervju tērēšanas.
Kādas ir Saūda Arābijas tālākās perspektīvas? Raidorganizācija "Bloomberg" ieskicē vairākus iespējamos scenārijus.
- Lielāka militārā iesaiste Jemenā
Saūda Arābija pagaidām nav nākusi klajā ar paziņojumiem par vainīgajiem, bet vairākas stundas pēc uzbrukuma veica uzlidojumus hutiešu pozīcijām divās Jemenas provincēs.
Lai arī Saūda Arābija iesaistījās postošajā Jemenas karā jau 2015.gadā, tā galvenokārt aprobežojusies ar gaisa uzlidojumiem. Tā rezultātā Saūda Arābijas izlūkošanas spējas ir ierobežotas.
"Ja hutieši patiešām izrādīsies vainīgi, saūdarābi izjutīs spiedienu uzlabot spējas uzbrukt hutiešu bezpilota lidaparātu un raķešu glabātuvēm," uzsver kompānijas "Stratfor" analītiķe Emīlija Hotorna. Tas varētu prasīt "lielāku Saūda Arābijas militāro iesaistīti laikā, kad tā vēlējās rīkoties tieši pretēji".
- Kiberuzbrukumi un slepenās operācijas
Īstermiņā vislielākā iespējamība, ka Saūda Arābija varētu veikt slepenās un kiberoperācijas, uzskata "Stratfor" Tuvo Austrumu analītiķis Raiens Bols. Taču viņš norāda, ka valsts kiberspējas ir ierobežotas, tāpēc diez vai šādām operācijām būs būtiski panākumi.
Londonas Ekonomikas skolas Tuvo Austrumu politikas profesors Favazs Gergess norāda, ka ASV un Saūda Arābija ilgstoši mēģina uzbrukt Irānas aizsardzības, izlūkošanas un raķešu programmām, taču pagaidām nav pierādījumu, ka šīs taktikas būtu nesušas augļus.
Hotorna uzskata, ka Saūda Arābija varētu savā naftas infrastruktūrā izvietot Izraēlas pretdronu tehnoloģijas. Lai arī Saūda Arābija un Izraēla joprojām oficiāli ir ienaidnieces, tās satuvinājušas antipātijas pret Irānu.