No 12. līdz 13. septembrim Stokholmā norisinājās tehnoloģiju un inovāciju konference «Gather 2019». Tās ietvaros notika tehnoloģiju entuziasta Hanesa Slobjada prezentācija par cilvēka ķermeņa mākslīgajiem uzlabojumiem. Pēc tās noslēguma Slobjads laipni piekrita iesaistīties diskusijā par tehnoloģijām, cilvēka saplūšanu ar robotiem un tā iespējamo ietekmi uz nākotnes sabiedrību.
«Gather 2019» mājaslapā minēts, ka Haness Slobjads ir starptautiski atzīts viedokļu līderis, runātājs un biznesa konsultants jautājumos par tehnoloģiju ietekmi uz cilvēku dzīvi. Pagaidām viņš ir galvenais atbildīgais par inovācijām tehnoloģiju uzņēmumā Epicenter Stockholm un pasaulē pirmās cilvēku ķermeņu tehnoloģiskās uzlabošanas dizaina aģentūras Dsruptive līdzdibinātājs. Slobjads ir arī kļuvis starptautiski pazīstams saistībā ar gatavību eksperimentēt ar savu ķermeni un izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas. Ne velti starp viņa īkšķi un rādītāja pirkstu jau pašlaik ir iebūvēts NFC čips, kuru vīrietis izmanto, lai atslēgtu gan sava mitekļa durvis, gan telefonu, gan citas lietas. Lai gan šī termina definīcijas atšķiras, tomēr daudzi teiktu, ka čips viņu zināmā mērā padara par kiborgu jeb cilvēku, kura organismu veido gan bioloģiskie, gan tehnoloģiskie komponenti.
Interesanti arī tas, ka Sjoblads pēc savas uzstāšanās konferences dalībniekiem piedāvāja iespēju šādus čipus implantēt. TVNET novēroja, kā trim klātesošajiem cilvēkiem rokā tiek ievadīta adata. Pie tās tika piestiprināts šis zinātnes sasniegums. Skats bija salīdzinoši baiss, taču tas nenoliedzami izraisīja pārdomas par iespējamo tehnoloģiju attīstības virzienu nākotnē.