Šīs funkcijas ir klātesošas visās ekosistēmās, taču, protams, tā kā meži ir ļoti dažādi, arī attiecības starp šīm dažādajām funkcijām katrā gadījumā būs atšķirīgas: viena mežaudze būs sevišķi nozīmīga tieši kokmateriālu ieguvei, kāda cita – vides kvalitātes nodrošināšanai, piemēram, aizsargājot upes krastu no erozijas, vēl kāda cita – cilvēku atpūtai. Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu bieži nenodala kā atsevišķu funkciju, jo tā ir pamatā visām pārējām funkciju grupām.
- Kāda nozīme ir mežu izciršanai?
Aplamas terminoloģijas lietošana norāda vai nu uz nezināšanu (kas ir pieļaujami, mēs nevaram būt speciālisti visās jomās), vai uz sabiedrības apzinātu maldināšanu, ja to dara cilvēki, kas pārzina situāciju un likumdošanu.
Par mežu izciršanu varam runāt tajās valstīs, kur lielos apjomos notiek zemes lietošanas veida maiņa, piemēram, tur, kur lietus meži tiek pārvērsti par palmu eļļas plantācijām. Tas, protams, ir ļoti negatīvi vērtējams process gan no klimata pārmaiņu viedokļa, gan bioloģiskās daudzveidības samazināšanās aspekta.
Latvijā mežu izciršanai varam nosacīti pielīdzināt atmežošanu, ko paredz Meža likums, – tā ir meža zemes transformācija lauksaimniecības zemju ierīkošanai, būvniecībai, derīgo izrakteņu ieguvei vai biotopu atjaunošanai. Tā tiek veikta ļoti nelielās platībās, un atmežošanas cirtēs nocirstais koksnes apjoms gadā ir mazāks par pusprocentu no valstī kopējā iegūtā koksnes daudzuma. Turklāt, lai saņemtu atļauju veikt atmežošanu, ir jārēķinās ar pietiekami sarežģītu procedūru un nopietnām pārbaudēm.