Lūk, draugi, septembris jau iet uz galu un vasarai nāve klāt. Koku lapas lēnām dzeltē, bet ļaudis sāk plānot braucienus uz Siguldu, lai Instagramā zilās jūras ainavas varētu nomainīt pret rudenīgi oranžajām peizāžām. Tomēr sirdī gulstas smagums. Ak, klimata pārmaiņas, kur esat, kad visvairāk jūs vajadzīgas! Sedziet vēl mirkli mūs siltumnīcgāžu rakstainajās villainēs, lai nejaudā nekrietnā ziema ar saviem apkures rēķiniem zagties mūsu prātos un sabojāt tuvā atmiņā glabātos vasaras priekus!
Jā, tieši tāds sentiments un poēzija manī mostas ik reizi, kad paskatos kalendārā vai pa logu un redzu tur vasaras bēres. Tomēr es vēl neesmu gatavs padoties. Es velku ziemas jaku un zābakus, un dodos pēdējā triecienā uz Rīgas parkiem, lai dažos teikumos, pāris necilās impresijās vai verbālos štrihos iemūžināt to raksturu un vēsturi.
Zināms, ka pa parkiem es mēdzu klaiņot bieži. Īpaši pa tiem, kas saglabājuši kaut ko no meža mežonības. Parks mežam principā ir attāls brālēns, tomēr dažus no mūsdienās kastrētajiem parkiem saistīt radniecīgām saitēm ar mežu būtu tas pats, kas to mazo kabatas sunīti nosaukt par Balto ilkni. Arī pie Grīziņkalna parka pēdējos dažos gados ir pamatīgi piestrādāts, tāpēc tas tagad lieliski iederas rajona urbānajā un modernajā vidē. Kā runā, pērkami cilvēki vairs tā apkārtnē nav atrodami un gājējus arī, tā teikt, krūmos nost nesit. Vārdu sakot, Grīziņkalns ir palicis stilīgs un jaunajām ģimenēm ļoti vilinošs.
Lai arī es Grīziņkalnā dzīvoju jau teju gadu, tomēr no Grīziņkalna parka izvairos. Pirmkārt, tur ir daudz cilvēku. Protams, ne tik daudz kā Ziedoņdārzā, ko vispār vajadzētu pārsaukt par kaut kādu sektu vai tirgu, tomēr ļaudis tur ir uz katra stūra. Neesmu nekāds mizantrops, tomēr no parka allaž sagaidu vismaz relatīvu mieru, svaigu gaisu un ērtu guļvietu koka pavēnī.