No 12.-13. septembrim Stokholmā norisinājās tehnoloģiju un inovāciju konference «Gather 2019». Tās ietvaros notika vairāku, ar tehnoloģijām saistītu prominentu cilvēku uzstāšanās. TVNET jau publicēja interviju ar tehnoloģiju entuziastu Hanesu Sjobladu un tagad piedāvā ieskatu diskusijās par iepazīšanās aplikāciju ietekmi uz sabiedrību sarunā ar pētnieku Dr. Džošua Ortegu.
Dr. Džošua Ortega ir pētnieks Eiropas Ekonomikas pētījumu centrā Manheimā, Vācijā. Viņš ir ieguvis doktora grādu Glāzgovas universitātē un pētījis kā iepazīšanās tīmeklī romantiskos nolūkos veicina pieņemšanu starp atšķirīgām sabiedrības grupām. Viņa pētījumi ir tikuši publicēti prestižos zinātniskajos izdevumos un par tiem jau ir rakstījuši prestiži preses izdevumi vairāk, nekā 20 pasaules valstīs.
Ortega pats ir salīdzinoši liels iepazīšanās aplikāciju aizstāvis un uzskata, ka nevajadzētu kautrēties izmantot tehnoloģiju piedāvātās iespējas arī romantiskajā dimensijā. Viņš uzskata, ka par «Tinder» un citu aplikāciju spēku un pozitīvo ietekmi uz sabiedrību liecina matemātiskie dati.
Varbūt jūs varat nedaudz pastāstīt par pašreizējo situāciju saistībā ar iepazīšanos internetā? Vai piekrītat tam, ka iepazīšanās aplikācijas sniedz mums nepārtrauktu partnera izvēles sajūtu, kuras rezultātā mēs vairs romantiskajās attiecībās negribam pieņemt otra cilvēka trūkumus?
Šāda problēma protams pastāv, bet kopumā iepazīšanās aplikācijas ir kas sabiedrībai noderīgs. Tad, kad tās tika ieviestas Amerikas Savienotajās Valstīs, bija iespējams novērot divas parādības. Pirmkārt, būtiski samazinājās sieviešu pašnāvību skaits. Otrkārt, būtiski samazinājās reģistrēto ģimenes vardarbības lietu skaits. Tas notika tāpēc, ka cilvēki spēja vieglāk pārtraukt neveselīgas attiecības. «Tinder» palīdz samazināt bailes no vientulības, kura var rasties pēc kāda cilvēka pamešanas.