Pēc politiķa teiktā, likums nosaka, ka visiem vēlētājiem bija jāsaņem informatīvas vēstules ar informāciju par vēlēšanu norisi un ziņām par konkrētu vēlēšanu iecirkni. Uz EP vēlēšanām valsts šim uzdevumam bija noalgojusi nevis Latvijas Pastu, kā iepriekš, bet gan mazpazīstamu firmu, atgādina Smiltēns.
Politiķis atzīmē, ka pēc vēlēšanām tapušais pētījumu centra "SKDS" pētījums, kuru pasūtīja Centrālā vēlēšanu komisija, atklājis, ka oficiālu informāciju par EP vēlēšanām un savu vēlēšanu iecirkni mājās saņēmuši tikai 54% no vēlētājiem. "Tātad jaunās Krišjāņa Kariņa (JV) valdības noalgotais izplatītājs, iespējams, izplatīja tikai pusi no līgumā paredzētā," sprieda Smiltēns.
Viņš pēc pētījuma secinājis, ka vēstules esot tikušas sūtītas selektīvi. Piemēram, ja Rīgā uzaicinājumu uz vēlēšanām saņēma 70% un Latgalē - 74% vēlētāju, tad pārējos Latvijas novados - tikai ap 40%. "Tātad par vēlēšanām un balsošanas iecirkni īpaši informēja to reģionu vēlētājus, kur vislielākais "Saskaņas" un Latvijas Krievu savienības atbalstītāju skaits," uzskata politiķis, apgalvojot, ka kopumā visā Latvijā uzaicinājumu uz vēlēšanām neesot saņēmuši 33% latviski runājošo vēlētāju un 16% krievu valodā runājošo vēlētāju.