Jelgavā karalis uzturējās līdz 1801.gada janvārim. Vēlāk viņš ar nākamā Krievijas imperatora Aleksandra I atbalstu atgriezās Jelgavā 1805.gadā un uzturējās pilī līdz 1807.gadam. Revolūcijas dēļ viņš nejutās drošs par savām izredzēm mantot troni un tolaik sevi dēvēja par Lilles grāfu. Tikai 1814.gadā Luijs XVIII kopā ar sabiedroto karaspēku, ko vadīja Aleksandrs I, iegāja Parīzē un ieguva Francijas troni.
Līdz ar karali kā Francijas karaliskajai ģimenei tuvu stāvoša persona Jelgavā 18.gadsimta beigās ieradās arī priesteris Heinrihs Eseks Edžvords de Firmonts. Par svarīgāko uzdevumu priesteris uzskatīja atbalstīt karali, un arī rūpējās par slimajiem un ievainotajiem Jelgavas pilī, kuras vienā daļā bija izvietotas kazarmas un kara hospitālis, stāstīja Janmere.
1807.gada 22. maijā, aprūpējot no Vācijas atvestos slimos franču karavīrus, priesteris saslima un nomira. Viņu apglabāja Jelgavas katoļu kapos, un Luijs XVIII veltīja viņam kapličā piemiņas plāksni, kas līdz mūsdienām nav saglabājusies.
30.septembrī, Jelgavas pilī ierodoties Francijas delegācijai un Burbonu karaliskās dinastijas institūta prezidentam, viņa augstībai princim Čārlzam-Emanuelam de Baufremontam un viņas augstībai princesei Ingrīdai de Frankopanai, LLU rektore Irina Pilvere organizē svinīgo pieņemšanu, kam plkst.11.30 sekos kopīga fotografēšanās Jelgavas pils pagalmā.
Savukārt plkst.12 plānota abu piemiņas plākšņu atklāšana Jelgavas pils Dienvidu vārtos. Pēc atklāšanas Francijas viesiem būs iespēja iepazīties arī ar Rundāles pils ekspozīciju "Kurzemes hercogu kapenes" un Trīsvienības baznīcas torni Jelgavā.